CHP'de kongre sürecinde sona doğru

CHP'de kongre sürecinde sona doğru  .12256
  • Giriş : 11.02.2008 / 10:28:00

CHP'de Nisan ayında yapılması planlanan büyük kurultay öncesinde, ilçe ve il kongreleri devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şu ana kadar 923 ilçenin 842'sinde kongreler tamamlanırken, 60'ın üzerinde ilde de kongreler yapıldı. İl kongreleri 24 Şubat'ta sona erecek.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) kongre süreci devam ediyor. Büyük Kurultay öncesinde 24 Şubat'ta ilçe ve il kongrelerinin tamamlanması hedefleniyor.

CHP'de Nisan ayında yapılması beklenen 32. Olağan Büyük Kurultay sürecine ilişkin çalışmalar sürüyor. İlçe kongrelerinin tamamına yakınını tamamlayan CHP'de, il kongreleri de bütün hızıyla sürüyor.

Kongre takvimi kapsamında, hafta sonu itibariyle 65 ilde kongreler tamamlandı. Kalan illerde ise kongrelere 24 Şubat tarihi itibariyle tamamlanmış olacak.

-74 İLÇEDE KONGRE YAPILMAYACAK-

İlçe kongreleri kapsamında, toplam 923 ilçeden 842'sinde kongreler tamamlanırken, yapılan itirazlar ve diğer nedenlerle yapılmayan 7 ilçede ise kongrelerin önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.

Üye sayısının altmıştan az olması ve örgütü bulunmaması nedeni ile 74 ilçede ise ilçe kongrelerinin yapılmamasına karar verildi.

-İL KONGRELERİ 24 ŞUBAT'TA TAMAMLANACAK-

CHP'de il kongreleri ise 24 Şubat'ta tamamlanacak. İl kongreleri kapsamında geçtiğimiz hafta itibariyle 66 ilde kongreler tamamlandı. Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, İzmir ve Manisa başta olmak üzere diğer illerin kongreleri de iki hafta içerisinde gerçekleştirilecek.

-25 BİN YENİ ÜYE-

Öte yandan muhaliflerle parti yönetimini karşı karşıya getiren üye yazımlarına ilişkin resmi rakam da belli oldu. Buna göre, parti tüzüğünün 12'nci maddesine göre son altı ayda 25 bin yeni üye kaydı yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious