CHP'de kritik karar pazartesi

CHP'de kritik karar pazartesi.7067
  • Giriş : 10.07.2009 / 16:17:00

CHP lideri Baykal, askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin Anayasa Mahkemesine götürülmesiyle ilgili, ''Pazartesi günü saat 11.00'de grubumuz toplanıyor, orada bu konuda karar alacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP lideri Deniz Baykal, Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcıları Onur Öymen ve Yılmaz Ateş ile birlikte Sakarya'nın Sapanca ilçesinin Kırkpınar Mahallesi'ndeki Naturel Park Botanik'te parti temsilcileriyle bir araya geldi.

Gazetecilerin ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan, askere sivil yargı yolu açan düzenlemeyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götürecek misiniz?'' yönündeki sorusuna Baykal, ''Pazartesi günü saat 11.00'de genel merkezimizde grubumuz toplanıyor, orada bu konuda karar alacağız'' şeklinde yanıt verdi.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni ziyaret eden Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın sözlerinin hatırlatılması üzerine Baykal, ''Dışişleri Bakanlığımız herhalde bu konuda bir açıklama yapacaktır. Bekliyoruz. Orta Doğu'da çok eksenli ve çok merkezli bir politika uygulamasının, sonuçlarını hükümetin değerlendirmesini bekliyoruz'' dedi.

Baykal, gazetecilerin başka soru sormak istemesi üzerine, siyaset konuşmak istemediğini söyledi.

Daha sonra Sapanca Gölü kenarındaki Gölevi'ne gelen Baykal, burada bir süre partililerle sohbet etti.

Baykal, ziyaretinin ardından helikopterle Balıkesir'e hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*