CHP'de küfürlü kavga

CHP'de küfürlü kavga.56737
  • Giriş : 13.11.2007 / 18:00:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş ve meclis üyeleri, imar komisyonuna girecek üyelerin seçimi için toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaoğlu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın talimatına rağmen, Büyükşehir'in EXPO tanıtımı için düzenlediği Tayland gezisine katıldıkları gerekçesiyle kınama cezası alan, bir yıl süreyle seçme ve seçilme hakları olmayan meclis üyeleri Bilgin Erünal, Vezir Aslan ve Fahri Elmas'ın yeniden seçilmesini istedi.

Karataş ise tüzük gereği seçim yapılması için ısrarcı olunca ipler koptu. Karataş, yaşanan gergin dakikaları, “Kocaoğlu toplantıya kavga etmek için gelmişti. Bunun istihbaratını daha önceden almıştım. Sakin ve soğukkanlı bir şekilde toplantıyı açtım. Yan yana oturduk.

Mikrofonu bir o aldı bir ben. Toplantı boyunca ben konuşurken elini çenesine koyup, bana sert sert baktı. Derin derin nefes aldı. Sanki nefesiyle beni boğacaktı. Seçimin yapılmasını söyleyince mikrofonu elimden kaptı, mikrofonun başı bende sapı onda konuştum. Bir o aldı mikrofonu bir ben. Daha sonra oturduğu yerden kalktı ve bana sırayla ‘P.z...k, p..t, ş.r....z, y.v..k’ diye bağırdı. Yumruğunu sıkıp, üzerime yürüyünce partililer araya girdi” sözleriyle aktardı.

Kocaoğlu bu tartışmanın ardından EXPO 2015'in İzmir'de yapılması için destek istemek amacıyla Çin ve Moğolistan gezisine çıktı. Ancak yaşanan küfürlü tartışma, örgütü karıştırdı. CHP'liler yaşananların ve bu durumun kamuoyuna yansıtılmasının partiye zarar verdiği görüşünde birleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious