CHP'de olağanüstü toplantı talebi

CHP'de olağanüstü toplantı talebi .6791
  • Giriş : 20.10.2007 / 14:18:00

CHP Parti Meclisi'nin (PM) 19 üyesi, olağanüstü toplantı için başvuruda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aralarında Gülsün Bilgehan, Ali Kemal Kumkumoğlu, Emin Koç, Güldal Okuducu, Bayram Meral, Mustafa Özyurt ve Erbaşar Özsoy'un bulunduğu 19 üye adına yapılan yazılı açıklamada, adı geçen üyelerin parti meclisini 5 gündem maddesini görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırdığı belirtildi.

Genel seçimlerin sonuçlarının değerlendirilmesiyle ilgili komisyonun hala oluşturulmadığı hatırlatılan açıklamada, olağanüstü PM toplantısında bu konunun karara bağlanması, MYK toplantısında 5 bin 250 üye kaydı yapılması, boş bulunan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve PM üyeliklerine yönelik seçimlerin tamamlanması konularının gündeme alınması istendi.

Ankara'da dün yapılan Belediye başkanları toplantısına PM üyeleri ile milletvekillerinin çağrılmadığı da kaydedilen açıklamada, tüzüğe aykırı olan bu konunun da olağanüstü PM toplantısınında gündem maddesi olarak ele alınması gerektiği belirtildi.

''MYK talimatıyla'' bazı il ve ilçe yöneticilerinin görevden alındıkları, ancak yargıya yapılan başvuru sonucunda bu uygulamanın yürütmesinin durdurulduğu ve seçilmiş yöneticilerin yeniden göreve dönmesi yönünde karar verildiği ifade edilen açıklamada, bu konunun da olağanüstü PM toplantısında görüşülmesi istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious