CHP'de toplu istifa!

CHP'de toplu istifa!.7643
  • Giriş : 13.06.2008 / 17:57:00

CHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığı'nın baskılarını mazeret gösteren CHP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Dinkçi ve yönetim kurulu üyeleri topluca istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bilindiği üzere, seçimle işbaşına gelen CHP Merkez ilçe Başkanı Dinkçi ve yönetim kurulu üyeleri parti binasında düzenledikleri basın toplantısı ile görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Dinkçi ve arkadaşları, Genel Merkez ve İl Yönetiminin baskılarının her geçen gün arttığına dikkat çekti.
Dinkçi, İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin, merkez ilçenin çalışmalarını engellemek için ellerinden geleni yaptıklarını öne sürdü. Kongre süreci ile yönetime seçilerek geldiklerini vurgulayan Dinkçi, "Merkez ilçemize hasmane tutum arttırılmakta, baskı ve yıldırma sürdürülmektedir. Partimiz büyüme ve geliştirme gibi bir anlayışı olmayan mevcut il yönetimi ile çalışmanın olanağı kalmamıştır. Partimizde daha fazla sıkıntı yaşatmamak ve il yönetiminin kendilerine uygun bir ekiple çalışmalarına fırsat tanımak için merkez ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri yedekleri ile birlikte görevlerimizden istifa ediyoruz" dedi.

Merkez İlçe Başkanı Ekrem Dinkçi, il yönetimi tarafından kendilerine yapılan baskılara şu örnekleri verdi: "Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi bir arkadaşımızı kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk etti. Parti faaliyeti olmayan bir ortamda iki kişi arasındaki bir tartışma parti faaliyeti gibi gösterilerek arkadaşımızın onuru hiçe sayıldı. Partimizdeki görevinden ve parti üyeliğinden istifasına neden oldu. Israrlı bir şekilde gurubcu tavırlarını sürdürdüler, bütün ikazlarımıza, uyarılarımıza rağmen il yönetimi bu tutumunu değiştirmemiştir. Önceki il yönetiminin kararı ile avukatlık yetkisi verilen iki genç avukat üyemizi haberleri dahi olmadan avukatlıktan azletmişler, bu iki genç avukat mesleki onuru incitilmiş, bu nedenle de partimizden soğumalarına, hatta istifa etme noktasına gelmelerine neden olunmuş, daha da önemlisi il yönetiminin bu tutumu partimize gelebilecek bir grup genç avukatın da partimize katılmaktan vazgeçmelerine sebep olmuştur. Üye yazımlarında tüzüğümüze ve yönetmeliğimize aykırı uygulama yapmaları alışkanlık halini almıştır. Parti menfaati yerine grup menfaati öne çıkarılmış, bu konudaki uyarı ve ikazlarımız da hiçbir değişme sağlayamamıştır. İl başkanlığı diğer bazı ilçe başkanlıklarına para gönderirken, en fazla ihtiyacı olan merkez ilçemize bir kuruş dahi vermediği gibi 10.06.2008 tarihli bir yazı ile dinlenme salonu çay ocağı işletmecisinden bugüne kadar merkez ilçemizce alınan 200 YTL'nin bundan böyle il yönetim kurulunca alınacağı kararının alındığı bildirilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious