CHP'de toplu istifa

CHP'de toplu istifa.12784
  • Giriş : 22.09.2008 / 19:34:00
  • Güncelleme : 22.09.2008 / 19:05:14

CHP'li Ören Belde Belediye Başkanı Kazım Turan ve beraberindeki 80 kişilik partili, ugün toplu olarak CHp'den istifa etti. İstifanın sebebi ise Anavatan'lı üye...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Ören Beldesinde dört dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Belediye Başkanı seçilen Kazım Turan, yeniden adaylık konusunda parti içinde yaşanan sıkıntıları gerekçe göstererek, 80 kişiyle birlikte CHP'den istifa etti.

Ören Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Turan, Ören Belediye Başkanlığı için ANAP'tan CHP'ye geçiş yapan Dr. Mehmet Tiryaki'ye söz verildiği gerekçesiyle partisinden istifa etti. Turan'la birlikte 5 belediye meclis üyesi ve belde genelindeki 120 partiliden 80'i CHP'den istifalarını bildirdi. Partiden istifa etmeyen diğer 40 kişinin ise, beldede tatil yapan yazlıkçı olduğu, bu yüzden aktif görevi bulunmadığı ifade edildi. İstifa kararıyla ilgili olarak konuşan Başkan Turan, ANAP'tan CHP'ye geçen Tiryaki'nin her zaman parti aleyhine çalıştığı, 'Belediye başkanlığına CHP'den adayım' diyerek kendisinin yok sayıldığını iddia etti. Turan, CHP ilçe yöneticilerine Pazar gününe kadar adaylar konusunda açıklama yapılmasını, yoksa Pazartesi günü toplu istifalar olacağını belirterek adeta ültimatom vermişti. Bağımsız olarak başkanlık görevini yürüten Turan'ın DSP'den aday gösterileceği iddialar arasında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*