CHP'de toplu istifa şoku

CHP'de toplu istifa şoku .9760
  • Giriş : 14.07.2007 / 17:58:00

CHP'den toplu istifa sesleri geldi. Seçim arifesinde yaşanan istifa şok yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Kul'un seçim ofisinde düzenledikleri basın toplantısında istifa gerekçelerini açıklayan Erzincan İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Ali Aksu, CHP'nin seçim sürecinde özellikle aday belirleme konusundaki politikasını eleştirerek, "Sosyal demokrasinin temel ilkelerine bağlı olan bizler, sosyal demokrat bir adayın Erzincan'dan milletvekili çıkmasını arzuladığımızdan, bağımsız aday ve eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul'un adaylığını destekleme kararı aldık" dedi.

Kendisine verilen destekten dolayı memnuniyetini dile getiren Mustafa Kul ise, "Arkadaşlarımız, Erzincan'da CHP'nin bu seçimlerden milletvekili çıkaramayacağını gördüğünden, ilimizdeki sosyal demokratların milletvekilsiz kalmaması için, sosyal demokratların parlamentoda temsil edilmesi için canları kadar sevdikleri ve halen gönüllerinde yaşattıkları partilerinden istifa etmek zorunda kaldı" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aksu ve Kul, salondan bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı. Mustafa Kul, CHP'den istifa ederek kendisine destek verenlerle ele ele tutuşup birlik mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious