CHP'de üçüncü 'böcek' olayı

CHP'de üçüncü 'böcek' olayı.12429
  • Giriş : 29.06.2009 / 17:08:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen Gemlik Belediye Başkanı Fatih Güler'in de katıldığı basın toplantısında, başkanın odasında bir ses dinleme aletinin bulunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'li Öymen CHP Bursa İl Başkanlığında düzenlediği ve Gemlik Belediye Başkanı Fatih Güler'in de katıldığı basın toplantısında, başkanın odasında bir ses dinleme aletinin bulunduğunu bildirdi.

Öymen, şunları kaydetti:

''Gemlik Belediye Başkanımızın odasında, kaloriferin arkasına gizlenmiş ses dinleme aleti bulundu. Bugün belediye başkanımız ilgili arkadaşlarımız savcılığa giderek, suç duyurusunda bulundular. Bunun adı 'Watergate' olayıdır. Cihaz burada. Cihaz uzmanlara tespit ettirildi, inceletildi ve bu cihazın 45 gün süre çalışabileceği belirlendi. Kim yaptı bunu acaba? İşte bunun için savcılığa müracaat ettik. Bu Türkiye'de yaşanan 'Watergate' olayıdır. Siyasi partileri dinleme, siyasi partiler hakkında istihbarat toplama olayıdır. Kim toplamıştır, bilemeyeceğiz. Bunu yargı, eğer başka davalardan fırsat bulursa araştıracaktır. Ama bu son derece ciddi bir olaydır. Bu işin üzerine sonuna kadar gideceğiz. Bunu koyanları da bunun konulmasına müsamaha edenler varsa, onları da yargıda takip edeceğiz sonuna kadar. Bunu utanç verici bir olay olarak görüyoruz. Her kim yaptıysa, bu demokrasiye büyük bir darbedir. Başka yerlerde demokrasiye darbe arayanlar, biraz gözlerini açsınlar, burunlarının ucunda demokrasiye nasıl darbeler vurulduğunu görsünler.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*