CHP'de "yalaka" tartışması!

CHP'de
  • Giriş : 22.12.2007 / 17:10:00
  • Güncelleme : 22.12.2007 / 19:00:10

CHP'de "yalaka" tartışması büyüyor. İl Başkanı Baykal'a dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'de ‘yalaka’ tartışması büyüyor. Dünkü bayramlaşma töreninde İl Başkanı Ömer Melli'nin odasına geçen Genel Başkan Deniz Baykal'ın yanına yaklaşıp PM'ye yüzde 25'lik taban payı ayrılmasını önerdiği için ‘yalaka’ sözüne maruz kalan Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, olayı mahkemeye taşıyor.

Kandemir, “Bu laf çok ağırıma gitti. Ben onurlu bir insanım sabaha kadar uyuyamadım. O konuşmada kesinlikle hiçbir isim ya da grup önermemiştim. Sadece taban ile partiyi birleştirme çabasındaydım. Bu ağır sözü haketmediğimi düşünüyorum. Genel Başkan hakkında 1 YTL'lik sembolik tazminat davası açacağım. Avukatıma gerekli talimatı verdim. Dava pazartesi günü Alanya'dan açılacak. Kesin kararlıyım” dedi.

BENİ ARAMADI

CHP lideri Baykal'ın olayın ardından, “Bunlar kendi aramızda konuşacağımız konular. Alanya İlçe Başkanımız, çok sevdiğim bir insan. Yeni seçildi. Kendi aramızda konuşuruz, değerlendirmeler yaparız, çok doğaldır. Bunda yadırgacak birşey yok. Üzülmesi için bir neden yok. Ben samimice, dostça, kardeşçe düşüncelerimi söyledim. Onun da bunu bu şekilde gördüğünden kuşku duymuyorum” sözlerinin anımsatılması üzerine Bülent Kandemir, “Dün akşamdan beri beni aramadı. Hiç olmazsa arayıp düşüncelerini belirtmesi lazımdı. Gönlümü alabilirdi. Beni arayana kadar dava açma fikrinden vazgeçmem. Milletin içinde onurumu gururumu kırdı. Şimdi de beni sevdiğini söylemesinin bir anlamı yok. Geç kaldı sevgisi göstermekte” yanıtını verdi.

‘YALAKALIK YAPMA’ DEMİŞTİ

CHP lideri Baykal, önerisine kızdığı Kandemir'e, “Olur mu yani? Olur mu al gülüm ver gülüm? Biz birbirimizi biliyoruz. Ben senin, kim için bunu söylediğini biliyorum. Böyle siyaset olmaz. Biz birbirimizi biliyoruz. Sen işine bak. Birilerine yalakalık yapma. Sen Alanya’yı yönet” demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious