CHP'de yeni bir aday mı?

CHP'de yeni bir aday mı? .6791
  • Giriş : 03.10.2007 / 14:48:00

CHP İzmir Milletvekili Oyan, Genel Başkan adayı olmaya mı hazırlanıyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İzmir Milletvekili Prof.Dr. Oğuz Oyan'ın PM, MYK üyelikleri ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinden istifa etmesi ve Baykal'ın yönetim tarzını eleştirmesi CHP kulislerinde, ‘Oyan Genel Başkan adayı olmaya hazırlanıyor’ diye yorumlandı

Genel Başkan adayı olup olmayacağı konusunda net bir açıklama yapmayan Oyan, “İstifa ederek kenara çekilecek değilim. Önümüzdeki sürecin ne göstereceği belli olmaz'' diyerek Kurultay'da Baykal'ın rakibi olabileceği sinyalini verdi. Haluk Koç'un adaylığını değerlendiren Oyan, “Ben ilkeli bir çalışmanın, siyasetin olmasını istiyorum. İleride ittifaklar olabilir. Bakacağız'' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'ın PM, MYK üyelikleri ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinden istifa etmesinin yankıları sürüyor. CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç'un kurultayda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın rakibi olacağını açıklamasından sonra gözler Oyan'a çevrildi. Önceki gün parti içindeki görevlereden isitifa eden Oyan'ın, istifa gerekçesinde Baykal'ın yönetim tarzını eleştirmesi CHP kulislerinde ‘Oyan Genel Başkan adayı olmaya hazırlanıyor’ diye yorumlandı.

‘İTTİFAKLAR OLABİLİR’

‘Genel Başkan adayı olacak mısınız?' sorusuna net bir cavap vermekten kaçınan Oyan, parti içi görevlerinden istifa etmesinin kenera çekileceği anlamına gelmeyeceğini söyledi. Oyan, “Şu anda herkese eşit mesafedeyim. önümüzdeki sürecin ne göstereceği belli olmaz. Bu sürec içinde Genel Başkanlık görevini daha iyi yapacak olan olursa niye desteklemeyelim?'' dedi. Koç'un adaylığını değerlendiren Oyan, şöyle konuştu:

“Bizim amacımız CHP'yi yükseltmek. Önüzdeki süreçte ittifaklar olabilir. Buna bakacağız. Kim, nasıl haraket ediyor henüz bilmiyorum. Bunların hepsini değerlendireceğim. Şimdilik kimseyle temasa geçmedim. İstifamdan sonra İzmir örgütünden temsilciler benimle temas kurdu. Çok sayıda olumlu tepkiler aldım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious