CHP'den 1 trilyon değerinde özür

CHP'den 1 trilyon değerinde özür.10245
  • Giriş : 08.06.2009 / 15:00:00
  • Güncelleme : 08.06.2009 / 15:20:13

CHP'li Anadol, Erdoğan'ın CHP'ye yönelik açıklamalarına yanıt verdi. 1 trilyon için özür dilemeye hazırız dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın, Denizli'de bir tarikatın hayır yemeğine makam otomobiliyle katıldığı, Vali ve Belediye Başkanı'nın da eşlik ettiğine yönelik haberlere işaret eden Anadol, ''Tarikat, cemaat yemeklerine arabayla giden, yanında valiyi, belediye başkanı, milletvekillerini de götüren AKP'li bakanlar... Atatürk'ün kemikleri sızlıyor herhalde. Başbakan, laikliği öne çıkardıklarını söylüyor, onun anladığı laiklik bu. Birtakım değer yargılarını çürütme, ortadan kaldırmadan önce anlamını yitirme çabaları; bu. Daha bakanlık görevine başlarken, ne olduğunu ortaya koyan bu bakana teessüf ediyor, istifaya davet ediyorum'' diye konuştu.

Anadol, Başbakan Recep Erdoğan'nın, ''geçmişte muhalefetin, bir bakan hakkında verdiği gensoru önergesi üzerinde konuşacak milletvekili bulamadığı'' sözlerine de yanıt verirken, gensoru üzerinde CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay'ın konuştuğunu belirtti. Anadol, ''Sayın Başbakan, TBMM'yi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ile karıştırıyorsun. Başbakan oldun ama milletvekilliğini öğrenemedin. Doğru da bilgi vermiyorlar. Ondan sonra yanlış şeyler söylüyorsun'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik, ''Önce bu ülkede bir partinin genel başkanının sen ve siz ifadelerini kullanmasının ne anlama geldiğini öğrenmesi lazım. Bak ben sana sayın diyorum'' açıklamasına ise Anadol, ''Aynı cümle içinde sana ve sen...Seni Türkçe dersinden geçiren hocaya ne demeli'' diye karşılık verdi.

-''ÖZÜR DİLEMEYE HAZIRIZ''-

Anadol, Erdoğan'ın, CHP'nin, Hazinenin 1 trilyonunu nereye harcadığını sorduğunu belirterek, Anayasa Mahkemesi ile CHP arasında giderlerin belgelendirilmesinde uyuşmazlığın bulunduğunu söyledi. Anadol, ''1 kuruş belgesiz harcama yok. Sayın Başbakan, söylediği 1 trilyonun belgesiz bir kuruşunu göstersin, özür dilemeye hazırız. Zaten öyle bir şey olsa, parti ceza görür, savcılar dava açar'' dedi.

Anayasa Mahkemesinin, AK Parti'ye yönelik ''Koruma görevlisi için ödenen 3 milyar 304 milyon lira tutarındaki sağlık gideri, doktor veya ameliyat ücreti, parti tüzel kişiliği adına ve parti amaçları doğrultusunda bir ödeme sayılmayacağından, kanuna aykırı bu ödemenin, Hazineye gelir kaydedilmesine'' yönelik 2005'te karar verdiğini vurgulayan Anadol, sözlerini şöyle tamamladı:

''Trilyonun hesabını verin derken, kendisinin sicilinde Anayasa Mahkemesinin kararı olmasa, eyvallah diyeceğim. Ararsam bundan çok bulurum. Söyleyecek malzemesi yok.

Önce, Deniz Feneri'nin hesabını verecek, ondan sonra başkasına hesap soracak. Televizyonlarda reklamı yapılan deterjanların hiçbiri Deniz Fenerindeki lekeyi temizleyemez. Nerede Ergenekon davasında, soruşturmasındaki jet hızı, nerede Deniz Feneri'ndeki kaplumbağaya bile yetişemeyen bir rahatlık, yavaşlama.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*