CHP'den AKP'ye çok sert tepki

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Karademir, Atatürk ile ilgili anlattığı fıkra nedeniyle büyük tepki toplayan Mimarsinan Belediye Başkanı AKP'li Cuma Bozgeyik'e sert karşılık verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, yazılı açıklamasında, "Atatürk'e onun eseri Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan hakaretlerin ne yazıktır ki, son yıllarda küfre kadar vardığı görülmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'ne ve kurucusu ulu önderimiz Atatürk'e saldıran kişilerin, AKP üyesi ya da AKP kurucusu kişi ve kişiler olması dikkat çekicidir. Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetine karşı yürütülen yıkıcı faaliyetlerin bir kısmının basınımızın fedakar çalışmaları ile gün yüzüne çıkarıldığı görülmektedir" dedi.

AKP'li belediye başkanını, "Atatürk'e fıkra yolu ile hakaret etmekten çekinmemekle" suçlayan Karademir, şunları kaydetti:

"Hakaretin yapıldığı tarihin 19 Mayıs olması da düşündürücüdür. Dünya kamuoyunun bildiği üzere, 19 Mayıs tarihi Türk ulusumuzun makus talihinin döndüğü tarihtir. 19 Mayıs tarihi, emperyalistlerce parça parça edilerek yutulmak istenen ülkemizin, ulusumuzun emperyalizme başkaldırdığı tarihtir. Atatürk'e hakaret işte bu gün yapılmıştır. Ancak, Atatürk ve onun eserine saldıran bu zavallılar bilmelidir ki, eğer kendileri her gece huzur içinde yatağında yatabiliyor ve ibadetlerini yapabiliyorsa, bunu Türk ulusunun kahraman şehitlerine ve gazilerine, Mehmetçiğine, Ayşe Anaya, Kara Fatma'ya, Sütçü İmama ve onların önderi Atatürk'e borçludurlar. Demokrasi oyunu içerisinde her türlü değere hakareti hak görmek asla kabul edilemez. Atatürk'e ve onun fikirlerine, kişiliğine karşı yapılan düşmanca hakaretler hiç bir şekilde hoş görülemez ve affedilemez."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın medyaya yansıyan bazı sözlerini anımsatan Karademir, "Atatürk'e ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik saldıranların cesaretlerini Erdoğan'ın sözlerinden alıyorlarsa, ortada Türkiye Cumhuriyeti'ni bekleyen ciddi bir tehlike var demektir. Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun kurucusu ulu önder Atatürk'e küfrü ve hakareti kendilerine görev addeden zavallılarında Neyzen Tevfik'in şu dörtlüklerini bilmelerinde yarar var diye düşünüyorum. Esir iken mümkün müdür ibadet, Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et, Senin gibi dürzülerin yüzünden, Dininden de soğuyacak bu millet, İşgaldeki hali sakın unutma, Atatürk'e dil uzatma sebepsiz, Sen anandan yine çıkardın amma, Baban kimdi bilemezdin şerefsiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious