CHP'den Anadol ile DSP'li İçli TV programında tartıştı

  • Giriş : 20.08.2007 / 21:00:00

CHP'den Anadol ile DSP'li İçli bir televizyonun haber programında tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal D'de Mehmet Ali Birand'ın canlı yayın konuğu olan CHP'den Kemal Anadol ile DSP'nin Cumhurbaşkanı adayı Tayfun İçli, Meclis'e katılımını tartıştılar.

CHP'li Kemal Anadol'un DSP'yi MHP ve DTP'yi yalnız yalnız bırakmamak için Meclis'e girdiğini idda etmesi DSP'li Tayfun İçli'yi kızdırdı.

Tayfun İçli, CHP'nin geçmiş dönemde yanlışları olduğunu belirterek, Başbakan Erdoğan'ı Meclis'e CHP'nin soktuğunu ileri sürdü. İçli, Kemal Anadol'a seslenerek "
Sizin muhatabanız DSP değil AKP olması lazım.

CHP'li Kemal Anadol ise "Siz DTP ve MHP'yi yanlız bırakmamak için Meclis'e girdiniz. Biz Gül'ün meşuriyetine karşı değiliz. . Ancak bu sorumluluğa ortak olmayacağız. Gül'ün yaptığı konuşmalar ortada." dedi.


DSP'li Tayfun İçli ise "CHP'nin Meclis'e girmeme tercihini biz takdirle karşılarız. Ancak Biz ayrı bir partiyiz. Biz farklı bir parti olduğumuzu, siyasette farklı yoğurt yiyiş şeklimizi sürdeceğiz. Biz burda laf olsun torba dolsun diye aday olmuyoruz. Biz yasal zeminler üzerinde muhalefetimizi sürdüreceğiz. Adaylığımızı da sonuna kadar Meclis'e girerek sürdüreceğiz. Arkadaşlar bizi bu düşünce ile bizi aday yapmışlardır." dedi.

Kemal Anadol ise , "MHP ve DSP Meclis'e katılmasaydı Başbakan Mecburen uzlaşma yoluna gidecekti. Meclis yine Cumhurbaşkanını seçecekti ancak Erdoğan'ın dediği olmayacaktı." dedi.

Tayfun İçli bunun üzerine , "CHP'nin 376 Milletvekilinden fazlasının Meclis'e gireceği daha önceden belli idi. DTP ve MHP daha önceden gireceklerini açıklamışlardı. Parti liderleri birbirleri ile görüşüyorlar. Gerekli adımlar önceden atılabilirdi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious