CHP'den anketlere tepki

CHP'den anketlere tepki.11391
  • Giriş : 20.03.2009 / 14:59:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Özdemir, bazı basın-yayın organlarında CHP ile ilgili çıkan haber ve anketlere tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özdemir, "İnandırıcılıktan uzak ve taraf olduğu belli bir kısım basın yayın organlarının CHP'yi yok kabul etmesini anlamak mümkün değil. Parti olarak her ilçe ve beldede iddialıyız." dedi.

Seçime kısa bir süre kala, basın yayın organlarında bir takım anketler yayınlandığına dikkat çeken Özdemir, ciddiyetten uzak yapılan bu anketlerin bile gazetelerde yer bularak, seçmen üzerinde etki oluşturulmak istendiğini söyledi. Bazı gazete ve televizyonların CHP ile ilgili haberlerinde ise objektif olmaktan uzak değerlendirmelerin dikkat çektiğini ifade eden Özdemir açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: "CHP, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Kayseri'de, ilçelerinde ve beldelerinde de iddialıdır ve kazanmak için son dakikaya kadar çalışmasını sürdürecek. Anket adı altında hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan, masa başı yorumları ile yapılan çalışmalar inandırıcılıktan uzaktır. CHP'nin iddiasından korkanların kasıtlı haberlerle CHP'yi zayıf göstermeye kalkışmalarına bir kısım basın-yayın kuruluşlarının da alet olması, hem basın ahlakına hem de seçim kanunlarına aykırıdır. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi her dönemde ve her seçimde iddialı olmuştur. 29 Mart yerel seçimlerinde de aynı iddiasını hem de daha güçlü olarak gösterecektir. Seçim, uydurma haber ve anketlerle değil, halkın oyuyla kazanılıyor. Bizim ciddiye alacağımızda halkın anketidir. Partimiz aleyhinde kasıtlı haber üreten ve hangi partinin destekçisi oldukları açıkça belli olan bu basın-yayın organlarını şiddetle kınıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*