CHP'den bir yeni açılım daha!

CHP'den bir yeni açılım daha!.11391
  • Giriş : 12.03.2009 / 20:22:00

CHP, daha önce yaptığı türban, çarşaf ve Kur'an kursu açılımlarına şimdi de Mevlana'yı ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hizmete açtığı parka Mevlana adını verdi. Caminin karşısındaki parkta aynı zamanda bir de semazen heykeli bulunuyorAçılışı yapan Deniz Baykal, konuşmasının büyük bölümünü Hz. Mevlana'yı övmeye ayırdı.

İki dönemdir Konyaaltı'nda görev yapan CHP'li başkan ve bu dönemde de yine aday gösterilen Muhittin Böcek, yeni yaptırdığı parka Hz. Mevlana'nın ismini verdi.

Toros Mahallesi'ndeki parkın açılışına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da katıldı. Çok sayıda partilinin ilgi gösterdiği açılışta CHP bayrağı kullanılmadı.

Sadece Türk bayrağı ve Konyaaltı Belediyesi'nin bayraklarıyla süslenen parkta en çok dikkat çeken ise semazen heykeli oldu.
Muğla'daki mitinginden sonra Antalya'ya gelen Baykal, alana seçim otobüsüyle getirildi. Baykal'ı kalabalıktan korumak isteyenler yanlış hat oluşturdu. Baykal'ı kurdelenin kesileceği alanın dışındaki bir yere götüren korumalar, şaşkınlık yaşanmasına neden oldu.
Baykal iki kez sağa sola götürüldükten sonra doğru noktaya ulaştırıldı.

Bu arada yaşanan izdihamda bazı çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. İl Başkanı Ömer Melli, takılarak yere düştü.

Konuşmasına Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i hizmetleriyle överek başlayan Baykal, "Bakın burada da 11 bin metrekarelik çok güzel bir park yapılmış. Üstelik ismi de çok güzel verilmiş. Hz. Mevlana, bizim kültürümüzün, bizim medeniyetimizin bir büyük ismidir. Bin 300 yıldır dünyada saygıyla anılmıştır. Çünkü o çatışmadan değil, kardeşlikten, barıştan, sevgiden yanaydı. Irk, dil, cinsiyet, renk ayrımını reddeder." ifadesini kullandı.

Sosyal demokrat belediye başkanlarının rantı değil halkı düşündüğünü dile getiren Baykal, Böcek'in de böyle yaptığını kaydetti.
Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Akaydın'ın 'Yaparsa hoca yapar' sözünün Başbakan Erdoğan tarafından 'döverse CHP döver' diye değiştirildiğini ima eden Baykal, şöyle devam etti: "Bu sözü her yerde kullanmayın. Sonra birilerini sinirlendiriyorsunuz. Akaydın'ı da Böcek'i de göreve getirmeye söz verin bana. Antalya'nın Büyükşehir ve 5 ilçesini de alın. Sizden korkulur, siz ondan sonra da hükümeti değiştirirsiniz."

Baykal, daha sonra tapu dağıtım töreni için alandan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*