CHP'den cami inşaatına itiraz

CHP'den cami inşaatına itiraz.8272
  • Giriş : 21.06.2009 / 23:27:00

Arıtman'dan 'Mayına 60 milyon yok camiye 25 milyon nasıl olur' itirazı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'li Arıtman, “60 milyon dolar bulup mayınları temizleyemeyen hükümetin, elçiliğin yanında cami olmasına rağmen, 25 milyon dolara mal olacak bir cami daha yaptıracağını öğrendim” dedi ve itiraz etti.

ABD'ye giden CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, “Hükümetin, Washington'da 25 milyon dolara mal olacak bir cami yaptıracağını öğrendim. Arazi falan satın alınmış” dedi.

Arıtman, 27 Mayıs-12 Haziran arasında yaptığı ABD seyahatine ilişkin izlenimlerini şöyle anlattı:

“Hükümetin, Washington'da 25 milyon dolara mal olacak bir cami yaptıracağını öğrendim. Arazi falan satın alınmış. 60 milyon dolar bulup mayını temizleyemiyoruz ama camiye 25 milyon doları veriyoruz. Ben Washington'da cami yapılmasına karşı değilim ama Türk Büyükelçiliği'nin hemen yanındaki binada kocaman bir cami var zaten. Oradaki Türklerden aldığım bilgiye göre arazi satın alınmış, inşaat başlamak üzereymiş.
Bütün ülkelerin büyükelçiliklerinde önemli şahsiyetlerin heykelleri bronzdan.

'Ataşelik bahçesi bakımsız'

Washington'daki askeri ataşelik ayrı bir binada bulunuyor. O da etrafında bütün büyükelçilikler arasında bir çürük diş gibi duruyor. İnanılmaz bakımsız bahçesi var. Herkesin bahçesi itinalı ve güzel, kartpostal gibi. Washington'da bir karış boş alan görmedim, her yeri çimlendirip çiçeklendirmişler. Ama bizim ataşeliğimizin bahçesi daha bakımsız olamaz. Otlar bürümüş, çerçöp içinde.”

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*