CHP'den Çömez'e: Sululuk yapma

CHP'den Çömez'e: Sululuk yapma.12388
  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Uyuşturucu satışının kolaylığına dikkat çekmek için uyuşturucu satıcılarından esrar satın alan AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'e CHP'den sert tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, ANKA'ya yaptığı açıklamada, 'Sherlock Holmes' benzetmesi yaptığı Çömez'i şov yapmakla suçladı. 3 yıldan beri uyuşturucu kullanımının yaygınlaşmasına dikkat çekmek için yaptığı girişimlere Çömez ve AKP grubunun ilgisiz kaldığına işaret eden Ersin, uyuşturucu kullanımının yaygınlaşmasının nedenleri ve alınması gereken önlemlerin tespitleri içeren 13 Ocak 2004 tarihli araştırma önergesinin hala TBMM gündeminin 114'üncü sırasında olduğuna dikkat çekerek, önergesinin öne çekilmesini istedi.

"AKP'YE ADETA YALVARDIM AMA..."

Ersin, önergesinin bir an önce ele alınması için TBMM Başkanı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve AKP grup başkanvekillerine adeta yalvardığını ancak AKP grubunun ilgisini bu konuya çekemediğini kaydetti.

CHP'li Ersin, ilköğretim okullarının 6, 7 ve 8'inci sınıfları ile lise ve dengi okullarda her yıl ekim ayının ilk haftasında Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın hazırlayacağı programlarla çocuklar ve gençlerin uyuşturucu hakkında bilinçlendirilmesini öngören yasa teklifinin gündeme alınmasının da AKP oylarınca reddedildiğini belirtti.

"SULULUK"

Ersin, AKP'li Çömez'in girişimi ile ilgili, "Uyuşturucuya ve kullanımının yaygınlaşmasına karşı mücadele muhabir eşliğinde zehir hafiyeliğe soyunarak şov yapılacak bir konu değildir. Son derecede önemli olan gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren bu soruna sululuğa kaçmadan samimi ve ciddi tavır sergilemek gerekir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious