CHP'den davayı yakın takibe aldı

CHP'den davayı yakın takibe aldı.9748
  • Giriş : 20.10.2008 / 11:01:00

''Ergenekon'' davasını izlemek üzere gelen CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü'den dava ile ilgili ilk değerlendirme.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Ergenekon'' davasını izlemek üzere Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne gelen CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, ''Yargılamanın hukukun üstünlüğüne bağlı kalınarak yapılması gerektiğine inanıyoruz. CHP olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız'' dedi.

Mengü, cezaevi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tarihi bir duruşmanın ilk gününü yaşadıklarını ifade etti. ''CHP bu 'Ergenekon' adı verilen yargı sürecinin ilk gününden itibaren ve savcılık aşamasında, bu işin siyasi bir proje olduğunu söyleyerek gelmişti'' diyen Mengü, bu nedenle yargılamanın CHP olarak başından sonuna kadar izlenmesi için partinin hukukçulardan oluşan bir komisyon kurduğunu belirtti.

Komisyonda kendisi dışında partinin Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat ile Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in de yer aldığını kaydeden Mengü, ''Yargılamanın hukukun üstünlüğüne bağlı kalınarak yapılması gerektiğine inanıyoruz. CHP olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*