CHP'den doğalgaz zammı tepkisi

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

CHP' li Ahmet Memişoğulları, doğalgaza yapılan 6,8'lik zamdan dolayı Başkanı Melih Gökçek'i sorumlu tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Memişoğulları, yaptığı basın açıklamasında, Türk ekonomisinin kritik bir süreçten geçtiğini, firmaların bıçak sırtında olduğunu belirterek, bu dönemde temel girdilere yapılan zamların rekabet gücünü iyice zayıflattığını ifade etti. Elektriğe de zam yapılacağı haberlerini okuduklarını söyleyen Memişoğulları, sanayici ve işadamlarının yüksek sesle yok olacaklarını haykırdığını, fakat bu seslere kulak tıkayan hükümetin kış uykusunda olduğunu belirtti.

Memişoğulları, "BOTAŞ'a olan katrilyona yakın borcunu ödemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yüzünden bütün sanayici ve halkımız 6,8'lik zamla karşı karşıya. Niye borcunu ödemedeğini sormayan bir başbakan ve hükümeti siz sormazsanız ilk seçimlerde halk sizden soracaktır sayın başbakanım" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Rusça ve Çince bir basın toplantısı düzenlediklerini aktaran Memişoğulları, Başbakanın Türkçe anlamadığını düşünerek böyle bir yola başvurduklarını söyledi. Memişoğulları, "Türkçe söylüyoruz anlamıyor, Çince söylüyoruz anlamıyor. Şimdi de düşünmeden edemiyoruz. Sayın Başbakanın duyma ve görme sorunumu mu vardır?" dedi.

Doğalgaz zammından en fazla dar gelirli vatandaşların etkileneceğini belirten Memişoğulları, bir yanda maliyet artışlarını fiyatlara yansıtmaya çalışacak olan üreticilerin, bir yanda da bu zamları göğüsleyemeyecek vatandaşların olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious