CHP'den istanbul'da gövde gösterisi

CHP'den istanbul'da gövde gösterisi.11391
  • Giriş : 25.01.2009 / 17:10:00

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Aksaray'da bir düğün salonunda düzenlenen programda partiye katılan 3 bin kişiye rozet takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) 3 bin kişinin katılması nedeniyle düzenlenen programda İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul'un bir anayasa ile yönetilmesini planladıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Aksaray'da bir düğün salonunda düzenlenen programda partiye katılan 3 bin kişiye rozet takıldı. Toplantıya CHP genel başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gürsel Tekin'in, partiye katılan ve çoğu Batman ve Diyarbakırlı olduğu öğrenilen vatandaşları selamlamasıyla salonda alkış sesleri yükseldi. Gürsel, İstanbul milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yolsuzlukları tartışmak istediğini belirterek, "Kadir Topbaş, elinizdeki dosyaları savcılığa verin" dedi. Tekin, "Sayın Başbakan, belediye başkanı ve ilçe başkanı tartışmaktan kaçıyor. Siz nereye kaçarsanız kaçın peşinizdeyiz." şeklinde konuştu. Seçimleri kazanmaları halinde sosyal belediyecilik yapacaklarını belirten Tekin, "İstanbul, rantlarla değil, oluşturulacak bir anayasa ile yönetilecek." şeklinde konuştu.

-"ROZET ÇAKACAĞIZ"-

Mehmet Sevigen de eleştirilerini hükümeti yöneltti. Sevigen, "Onlardan olmayanlara yaşama hakkı tanımıyorlar. Onları iktidara taşıyan fakir fukaranın bir gün 'Yeter artık' diyeceği hiç akıllarına gelmedi. Yeter diyenler bugün bize geldiler, hoşgeldiler." dedi. Sevigen'in, "Birazdan aramıza katılanlara rozet çakacağız" demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Ergenekon soruşturması kapsamında Türkiye'nin bazı yerlerinde silahlar bulunduğunu belirten Sevigen, "Bu silahlar nasıl bulunuyor? Üzerlerindeki parmak izleri kime ati? Nereden geliyor bu silahlar? Önce bunları bulun." şeklinde konuşarak Türkiye'de çetelerle sadece CHP'nin mücadele ettiğini ileri sürdü. Sevigen, yeni belediye başkan adayları Hakkı Sevim, Yusuf Güney, Can Özyedierler ve Harun Özüdoğan'ı salonda bulunanlara tanıttı. Adaylar el ele tutuşarak katılanları selamladı.

Bu seçimlerde sadece belediye başkanı seçmeyeceklerini belirten Mustafa Özyürek, "Hırsızlık ve yolsuzluklarıyla İstanbul'u yaşanmaz hale getiren AKP'den hesap soracağız." dedi. Ergenekon dava ve soruşturmasını da eleştiren Özyürek, "Bu nasıl bir davadır ki Susurluk davası sanığı İbrahim Şahin ile ona ceza veren Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, aynı sanıklar arasında yer alıyor?" diye konuştu.

Konuşmaların ardından partiye katılan 3 bin kişi adına temsili 10 kişiye parti rozeti takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*