CHP'den Meclis'e 'sahte oy' başvurusu

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Anadol, Genel Kurul’un önceki günkü oturumunda adlarına pusula gönderilen ancak salonda bulunmayan 27 AKP milletvekilini Meclis Başkanlığı’na şikayet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anadol, oy pusulalarına el konularak Adli Tıp’ta incelettirilmesini ve resmi belgede sahtecilik suçu işleyen söz konusu milletvekillerinin tespit edilerek, dokunulmazlıklarının kaldırılması için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Kemal Anadol, Meclis Başkanlığı’na yaptığı başvuruda, TBMM Genel Kurulu’nun 14 Şubat günkü 63. birleşiminde 20 CHP milletvekilinin yoklama talebinde bulunmaları üzerine elektronik cihazla yoklama yapıldığını ve yapılan oylamada, salonda bulunmayan milletvekilleri yerine sahte imza ile Başkanlık Divanına pusula gönderildiğinin ortaya çıktığını anımsattı.

Türkiye’nin en saygın kurumu olan TBMM’nin yurttaşlara kötü örnek olmasını büyük bir talihsizlik olarak nitelendiren Anadol, Meclis Başkanlığı’ndan bu olayın savsaklanmamasını ve geçiştirilmemesini istedi. Anadol, TBMM’nin saygınlığına gölge düşmemesi ve işlenen bu suçun cezasız kalmaması için, oy pusulalarına el konularak Adli Tıp’ta incelettirilmesi, TCK uyarınca resmi belgede sahtecilik suçu işleyen milletvekillerinin tespit edilmesi ve bunların dokunulmazlıklarının kaldırılması için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious