CHP'den seçim atağı: Kağıthane'de ilk CHE açıldı

CHP'den seçim atağı: Kağıthane'de ilk CHE açıldı.16357
  • Giriş : 13.05.2008 / 00:29:00
  • Güncelleme : 12.05.2008 / 23:46:35

CHP'nin oluşturduğu ''Cumhuriyet Halk Evleri'nin (CHE) ilk birimi, Kağıthane'de açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Halk Evleri'nin halkın ihtiyaçlarına yönelik çeşitli eğitim ve hizmetler üreterek, ihtiyaç sahiplerinin yerinde hizmet almasını sağlamak amacıyla başlatılan ve bütünüyle gönüllülük esasına dayanan sosyal bir oluşum olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, CHE Kağıthane Birimi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve tiyatro sanatçısı Dilek Türker tarafından kurdele kesilerek açıldı.

İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, burada yaptığı konuşmada, gönüllü kadınların çalışmaları eşliğinde hayat bulan Cumhuriyet Halk Evleri'nin, özellikle sosyal yaşamdan yoksun bırakılmış yoksul kesimlerin ihtiyaçlarına göre hizmet götürmek amacıyla kurulduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Evleri'nde sağlık, hukuk ve psikolojik konular başta olmak üzere toplumu yakından ilgilendiren pek çok konuyla ilgili ücretsiz hizmetler verileceğini anlatan Tekin, meslek kurslarıyla da ara eleman ihtiyacının giderilmesine katkı sağlanacağını kaydetti.

Açıklamada, gönüllü kadınların çalışmalarıyla CHP'nin bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışacak birimlerin ikincisinin Maltepe Fındıklı'da açılacağı belirtilerek, bunu Pendik, Bağcılar, Zeytinburnu, Üsküdar, Ümraniye, Avcılar ve Beykoz'da hazırlıkları süren Cumhuriyet Halk Evlerinin takip edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious