CHP'den terörle mücadelede yeni yöntem önerisi

CHP'den terörle mücadelede yeni yöntem önerisi .18133
  • Giriş : 22.10.2007 / 14:07:00

Terörle mücadele bu hükümeti aşmıştır. Milli bir platform oluşturulmalıdır!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Gül'le Çankaya Köşkü'nde görüştükten sonra basın açıklaması yapan CHP lideri Deniz Baykal düzenlediği basın açıklamasında şunları söyledi:

"KOMŞULARIMIZ DESTEKLİYOR"

Türkiye terörle mücadele konusunda yeni bir dönem noktasına geldi. Bu tırmanma sadece Türkiye'nin teröre verdiği kayıpların sayısı ile ölçülebilir bir durum sergilemiyor. Terörün artık resmen aleni bir şekilde komşularımız tarafından himaye edildiğini gösteriyor. Bu saldırılarla ilgili fütursuzca açıklamalar yapıyorlar. Barzani Türkiye'ye meydan okuyor.

Türkiye terörle mücadele konusunda yalnız bırakılıyor.

Yabancı ajanslar Türk askerlerinin rehin alındığını söylüyor. Bunun doğru olup olmadığını hemen öğrenmeliyiz.

Gerçekleri öğrenmeliyiz. Acımızın çapını boyutunu bilmek isitiyoruz.

"ALAY EDİYORLAR"

Terörün artık resmen çevremizde himaye edilmeye başlanması, en iyi niyetli açıklamalara bile alay eder gibi cevaplar veriliyor. Başbakan'ın liderleri teslim edin teklifine bile Talabani'nin kedisi konu ediliyor. Başbakan'a muhatap Talabani'nin kedisi oluyor. Bu cevapları taşımak güçtür.

Başbakan kısa bir süre içinde teröristlere 'Parlamentoya girin' çağrısı yaptı. Bu yaklaşımın artık çare olmadığı ortadadır.

TERÖRE KARŞI YENİ YÖNTEM ÖNERİSİ

O nedenle Türkiye'nin yeni bir terörle mücadele politikası oluşturulmalıdır. Terörle mücadele bu hükümeti aşmıştır. Milli bir platform oluşturulmalıdır. Bu platform içinde asker muhalefet bir arada bulunmalıdır.

Türkiye sadece teröristleri ortadan kaldırmaya çalışarak bir yere varamaz. Terörü himaye eden bataklığı kurutmak lazım. Sadece teröristi hedef almak Türkiye'yi tuzağa çeker. Terörü himaye eden ülkelere göz yumulmamalı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious