CHP'den usulsüz para alan Özkan'a tuhaf ödül

CHP'den usulsüz para alan Özkan'a tuhaf ödül.10317
  • Giriş : 05.05.2008 / 04:22:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 23:52:55

2 ay sonra görev süresi bitecek olan Yurtkuran, Özkan'a ödülünü 'Seneye de bekleriz' diyerek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Öğrenci Toplulukları tarafından anketle belirlenen 'Medya Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini bulurken 'Rektörlük Özel Ödülü'ne CHP'den usülsüz aldığı 3 milyon dolar ve Başbakan Erdoğan'a hakaretten yargılanma yolu açılan Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan'a verildi.
Üniversite öğrenci topluluklarının 20 ayrı kategoride belirlediği 'Dördüncü Medya Ödülleri' Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende öğrenciler tarafından anketle belirlenen ödüller televizyon dizisi, program, yarışma başta olmak üzere 20 ayrı kategoride verildi. Öğrenci Topluluklarından Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, üniversitenin web sitesi üzerinden gerçekleştirilen ankete yaklaşık 10 bin öğrencinin katıldığını söyledi. Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlen törende ödüller sahiplerine verilirken 'Rektörlük özel ödülü' Kanaltürk'ün sahibi Tuncay özkan'a verildi.

Ödülü veren UÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran; "Seneye de bekleriz" dedi. Görevi süresi 2 ay sonra tamamlanacak olan Yurtkuran; "Burası gerçek bir demokrat üniversitedir. Gençler sizin rektörünüz olmaktan onur duyuyorum" dedi. Törene Tuncay Özkan'ın yanı sıra gazeteci Abbas Güçlü ile televizyon dizi, program yapımcıları ve temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen UÜ Medya Ödülleri'nin ilk 2005 yılında yapılmış 32. Gün Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Akar, "Anketi düzenleyen öğrenciler bizi arayıp 'En iyi Haber Programı' dalında ödül aldığımızı söylediler. Biz tam ödül almaya hazırlanırken rektörlük bize yanlışlık yapıldığını ve ödülün bize verilmeyeceğini söyledi. Rektör Yurtkuran ise, anketten haberi olmadığını bize iletti" diyerek üniversite yönetimine tepki göstermişti.

Bu yılki ödül töreninde ise 'Rektörlük Özel Ödülü'ne CHP'den usulsüz yollarla aldığı iddia eilen 3 milyon YTL ve Başbakan Erdoğan'a 'Kafataşçı' dediği gerekçesiyle yargılanma yolu açılan Tuncay Özkan'a verilmesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious