CHP'den yeni yolsuzluk iddiaları

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, AK Parti ve Başbakan Erdoğan'ın yolsuzlukların üzerine gidiyormuş gibi yapıp, yolsuzlukların üzerine gerçekten gidenleri partiden uzaklaştırdığını, söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görevinden istifa etmek zorunda bırakıldığını ifade eden AK Parti eski Hassa İlçe Başkanı Ahmet Tüfenkçi ise, "Ali dibo düzeni doğrudur. Ortaya çıkan piramitin sadece bir yüzüdür. Üzerine gidildikçe daha çok şey ortaya çıkacak" dedi.

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, AK Parti eski Hassa İlçe Başkanı Ahmet Tüfenkçi ile birlikte TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'ın, belediyelerde ve partinin yerel örgütlerinde yolsuzluk iddialarıyla ilgili duyumların aktarılması amacıyla AK Parti AKİM aracılığı ile bir internet adresi ve şifre dağıttığını ifade eden Gökhan Durgun, Hatay'daki yolsuzluk iddalarıyla ilgili duyumlarını bir yazı ile AKİM'e gönderen Hassa İlçe Başkanı Ahmet Tüfenkçi'nin görevinden istifa ettirildiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın, "Yolsuzluklarla ilgili bilgi belge varsa getirin" dediğini hatırlatan Gökhan Durgun, "AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hem yolsuzlukların üzerine gidiyormuş gibi yapıyor, hem de yolsuzlukların üzerine gerçekten gidenleri partiden uzaklaştırıyor. Daha önce de benzer iddiaları gündeme getiren Hatay Milletvekili Fuat Geçen ihraç edilmişti. Yolsuzlukların üzerine giden AK Parti'den ihraç ediliyor, diskalifiye ediliyor" diye konuştu. Gökhan Durgun, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in, 4 milletvekilinin itirazına rağmen, İl Özel İdaresi'nin Hatay'a yapılacak havaalanı inşaatına para aktarılmasını istediğini belirterek, Ergin'in 4 trilyon liranın havaalanı inşaatına ayrılmasını neden bu kadar ısrarla istediğini sordu.

Ahmet Tüfenkçi, Türkiye'deki arazisi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından kiralanan, bu kiranın bedeli olan 24 milyon YTL'lik alacağını tahsil etmek isteyen Suriye uyruklu bir vatandaşı Sadullah Ergin ile görüştürdüğünü belirterek, Ergin'in önce bu kişinin sorunuyla ilgilenmediğini ancak, kendisinin "Bu adam 4 milyon YTL'yi gözden çıkarmış" demesi üzerine Ergin'in konuyla ilgileneceğini söylediğini aktardı.

Hassa Belediyesi'nin 25 bin YTL'ye yapılacak kaldırım ihalesini 49 bin YTL'ye tanıdık bir müteahhite, daha önce duyurulan tarihinden 4 gün önce ihale ettiğini anlatan Tüfenkçi, kendisinin araya girmesi üzerine Belediye Başkanı'nın "Sana da 3- 4 bin YTL verelim, bu kişi kapatalım" dediğini iddia etti. Ahmet Tüfenkçi, AK Partili bir Hatay İl Genel Meclis üyesinin, köy yollarına ayrılan bütçeden, kendi çiftliğine 8 kilometrelik asfalt döktürdüğünü öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious