CHP'li adayın son açılımları!

CHP'li adayın son açılımları!.10417
  • Giriş : 09.03.2009 / 20:11:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:15:11

CHP'nin İstanbul Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı, Osman Nuri Bedir, partisinin açılımlarına yenilerini ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlahiyatçı aday Bedir, "başörtüsü yasağını kaldıracağız, Ayasofya'yı da ibadete açacağız" dedi. İşte Bedir'in Ayasofya ve başörtüsü açılımlarının detayları.

CHP'nin Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Osman Nuri Bedir ilahiyatçı ve aynı zamanda Sultanahmet Camii'nin eski imamı. Bu haliyle aslında kendisi de bir CHP açılımı. Ama o sonradan olma bir partili gibi görünmüyor dahası partisi adına yeni açılımlar yapıyor.

Bedir CHP'ye iki önemli açılım ekliyor. Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı ilk olarak CHP'nin çarşaf açılımını bir adım daha öteye taşıyor ve başörtüsü meselesini kökten çözeceğiz diyor.

IFrame

Bedir, başörtüsü meselesinde CHP lideri Deniz Baykal'ı referans gösteriyor ve tabanda bir uzlaşmayla problem çözülecek diyor. Peki ya bu işten rahatsız olanlar ?

BU KATILIMLAR BU YENİ ANLAYIŞTAN YENİDEN GÜNDEME GELEN ANLAYIŞTANTAN RAHATSIZ OLAN ÇEVRELER OLACAKTIR. HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL. ONLAR DA ALIŞIR.

Başörtüsü problemini bir oldu bitti kolaylığında halledeceklerini söyleyen Bedir'in ikinci açılımı da Ayasofya.

BEN SULTANAHMET'TE 8 YIL GÖREV YAPTIM. ORAYA HERKES SABAH NAMAZINDAN İTİBAREN SAAT 11-12 YE KADAR GELİP ZİYARET EDİYOR, GEZİYOR, BAKIYOR, İNCELİYOR, FOTOĞRAF ÇEKİYOR, İBADET DE YAPILIYOR O ZAMAN ORADA DA İBADET YAPALIM.

Cumhuriyet'in ilk yıllarında Ayasofya'nın mabet olduğunu ve Atatürk'ün Ayasofya'da mevlit okuttuğunu söyleyen Bedir, Ayasofya'da da istediğimizi yapmalıyız diyor.

BURANIN MİNARELERİ VAR MI? VAR. MİNBERİ VAR MI? VAR. KÜRSÜSÜ VAR MI? VAR. O HALDE BURASI BİR MABET BİR CAMİ OLARAK ŞU ANKİ SİLÜETİ ONU GÖSTERİYOR NİYE AÇILMIYOR? EĞER BİZ EGEMEN BİR DEVLETSEK İÇERİDE İSTEDİĞİMİZİ YAPMALIYIZ.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*