CHP'li Ağyüz: Dokunulmazlığımı kaldırın

CHP'li Ağyüz: Dokunulmazlığımı kaldırın.15308
  • Giriş : 19.12.2008 / 20:41:00

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Meclis'e gönderdiği dilekçesinde dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, TBMM Karma Komisyonu Başkanlığına gönderdiği yazıda, hakkındaki fezlekede ileri sürülen suçlamaları kabul etmediğini ve savunma hakkını kullanmak istediğini belirterek dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verilmesi talebinde bulundu.

Ağyüz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Uğur Güzelbey'e hakaret ettiği iddiasıyla hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen fezlekenin, TBMM Karma Komisyonuna iletildiğini bildirdi.

Fezlekede ileri sürülen hiçbir suçlamayı kabul etmediğini belirten Ağyüz, Komisyona gönderdiği başvuru yazısında şunlara yer verdi:

''İhale ve imar yolsuzluğu ile diğer iddialarım belgeli olup, her koşulda ispatlayabilirim. Yolsuzluk ve imar usulsüzlüğü iddialarımın hakaret kabul edilmesini anlayamadığım için siyasi tarafgir görünen fezleke ile şahsıma yöneltilen suçlamanın askıda kalmasını istemiyorum. Savunma hakkımı kullanmak istiyorum. Yargılama ve savunma sonucunda aklanacağıma ve suç duyurusunda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanının suçlu bulunacağına inanıyorum.

Bu sebeplerle, dosyamın bir an evvel Hazırlık Komisyonunda değerlendirilerek dokunulmazlığımın kaldırılmasına karar verilmesini talep ederim.''

Yaşar Ağyüz, yaptığı yazılı basın açıklamasında ise ''Siyasi yandaşı Adalet Bakanlığı, tarafgir bir fezleke düzenleyerek, dokunulmazlığımın kaldırılmasını istemiştir. Yolsuzlukları usulsüzlükleri, siyasi yandaşları kayırmayı ortaya çıkarmak suç ve hakaret ise ben bu suçu her zaman işleyeceğim ve bu siyasi oyunu bozamayacağım'' görüşlerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*