CHP'li Akaydın'dan şok açıklamalar!

CHP'li Akaydın'dan şok açıklamalar!.11106
  • Giriş : 06.12.2008 / 08:48:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 09:34:37

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı Akaydın'ın açıklamaları CHP'yi zor durumda bırakacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Prof. Dr. Mustafa Akaydın'dan olay yaratacak açıklama! Habertürk televizoyonunda yayınlanan haber kuşağına telefon bağlantısıyla katılan Akaydın, spikerin sorduğu sorulara sert yanıtlar verdi.

"BAŞÖRTÜLÜLER BELEDİYEYE GİREMEYECEK"

Habertürk spikerinin, "Üniversitelerde başörtüsüne bakışınızı biliyoruz. Peki Belediye Başkanı seçildiğinizde belediye meclislerini izlemek isteyen başörtülü bayanlara karşı tavrınız ne olacak?" şeklindeki sorusuna Akaydın şu cevabı verdi: "Tabi ki türbanlılar belediye binalarına alınamaz. Çünkü belediyeler de kamusal alandır. Anayasa Mahkememizin bu konuda almış olduğu kararlar ortadadır."

BELEDİYELERDE ÇALIŞAN BAŞÖRTÜLÜLERE YOL GÖRÜNECEK!

Habertürk spikerinin belediyelerdeki başörtülü çalışanların durumuna ilişkin sorusuna ise Akaydın'ın verdiği cevap, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki başörtülü çalışanlar için kabus gördürecek türden! "Bu gibi manzaralara kesinlikle izin vermeyeceğim" diyen Akaydın, bu duruma izin veren belediyelerin ve diğer kamu kuruluşlarının da suç işlediğini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*