CHP'li Arıtman: Gül çifti evlatlıklarını başını örtebilir

CHP'li Arıtman: Gül çifti evlatlıklarını başını örtebilir.10985
  • Giriş : 08.12.2007 / 04:29:00
  • Güncelleme : 08.12.2007 / 00:22:01

CHP'li Canan Arıtman, Gül ailesinin evlat edinme girişimine karşı çıktı: Çocuğun başı kapatılabilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu koruması altındaki 12 yaşındaki bir kız çocuğuna 'koruyucu aile' olma girişimi, ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Canan Arıtman 'Ben milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem' dedi.

O KIZ KAFASINI KAPAYACAK MI?
CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman Gül çiftinin manevi evlat alacağını öğrenince büyük bir endişe duyduğunu belirtti. Arıtman, endişelerini şöyle dile getirdi: 'Çünkü Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı düşünceler taşıyan, cumhuriyet kazanımlarını koruma hassasiyetleri olmayan bir çiftin ebeveynlik yapacağı çocuğun dünya görüşünde sapmalar olabilir. Bu, kız çocuklarını daha fazla etkileyebilir, başı kapatılabilir, daha ağır bedel ödeyebilirler. Kendi çocuklarını istedikleri gibi formüle edebilirler. Ancak SHÇEK’in koruması altında olan çocuklar milletin çocuklarıdır. Ben de milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem.

'Kuruluş felsefesi Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çocukları yetiştirmekle görevli olan SHÇEK’in koruyucu aileleri seçerken özenli olması gerektiğini vurgulayan Arıtman, 'Kendisine verilmiş bu görevi yerine getirecek şekilde aile seçmelidir' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious