CHP'li Arıtman mektubundan 'Kankanız AK Parti' yazdı

CHP'li Arıtman mektubundan 'Kankanız AK Parti' yazdı.9229
  • Giriş : 14.04.2008 / 16:18:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 16:20:37

CHP'li Canan Arıtman, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'ya bir mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'ya bir mektup göndererek, ''Ziyaretinizle AB'ye ve size güven hızlı bir düşüş göstermiştir. Bu ziyaretinizin iktidar partisine destek vermek için olduğu halkımızca da çok iyi anlaşıldığı için kankanız AKP'nin de halk desteği paralel bir biçimde azalmıştır'' dedi.

Arıtman, Barroso'ya mektubunda, Türkiye ziyaretindeki söylemlerinin, Türk milletini çok rahatsız ettiğini belirtti.

Barroso'nun ziyaretindeki açıklamalarının, Türkiye'yi ve Türk halkını hiç anlamadığını da gösterdiğini belirten Arıtman, ''Demokratik laiklik gibi literatürde olmayan bir kavram ileri sürerek, AKP gibi laikliğin içinin boşaltılmasını istiyor olabilirsiniz'' görüşünü savundu.

Arıtman, Barroso'nun, türbanın; kadınların özgür bireysel seçimi olduğu konusundaki sözlerinin, halkın ezici çoğunluğunun Hıristiyan olduğu Avrupa için geçerli olabileceğini vurgulayarak, şu görüşleri dile getirdi:

''Ama halkının yüzde 99,9'u Müslüman olan Türkiye'de türban; kadınların özgürlüğü, bireysel seçimi filan değildir. Tam tersine kadına yönelik bir şiddettir, kadının insan haklarının ihlalidir, bir dayatmadır, baskı unsurudur, kadını ikincilleştirmenin yoludur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious