CHP'li Arıtman'dan yeni bir bomba iddia!

CHP'li Arıtman'dan yeni bir bomba iddia!.8272
  • Giriş : 01.08.2008 / 19:35:00
  • Güncelleme : 01.08.2008 / 19:07:41

"Anayasa Mahkemesi delik deşik" açıklamasıyla şaşırtan Arıtman, yeni bir iddia daha ortaya attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Milletvekili Canan Arıtman, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kapatma davası kararını, açıklanmadan 2 saat önce bildiğini öne sürdü.

Arıtman, karar açıklanmadan iki saat önce, CHP Millevekili İsa Gök, Adalet Bakanlığı ve SHÇEK yetkilileriyle, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yla bir araya geldiklerini anlattı. Arıtman, toplantı başladıktan 20 dakika sonra Başbakan Erdoğan'ın, Çubukçu'yu telefonla aradığını belirterek, şunları söyledi:

Gülümseten telefon

"Nimet Hanım arka odaya geçti. Döndüğünde 'Mahkeme kararını açıklayacakmış, ara versek' dedi, televizyon açıldı. İkinci kez telefon gelince Nimet Hanım yine arka odaya geçti. Bir süre sonra rahatlamış bir ifadeyle döndü. 'Ben doktorum. Mimiklerinizden anladım. Kapatılmıyorsunuz değil mi?' dedim. Gülümsedi."

Kararı hazmedememişti

Canan Arıtman'ın karar açıklanır açıklanmaz yaptığı açıklama oldukça ilginçti: "Bundan sonra Türkiye'de yargının rejimin teminatı olup olmayacağı konusunda bende bir soru işareti oluştu. Kişisel görüşüm, Anayasa bir kere delindi. Bunda sonra delik deşik bir Anayasa ve delik deşik Anayasa Mahkemesi olur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*