CHP'li Arıtman'ın Gazze hassasiyeti

CHP'li Arıtman'ın Gazze hassasiyeti.8272
  • Giriş : 14.01.2009 / 18:42:00

CHP'li Canan Arıtman, Gazze'ye saldırılara ilişkin görüntülerin televizyonlardan yayınlanması nedeniyle çocukların etkilendiğini belirterek, çocuklar için grup psikoterapisi uygulanmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Arıtman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği açık mektupta, İsrail'in sivil hedefleri gözetmeyen ağır silahlı saldırıları kadar Hamas'ın da ateşkese yanaşmaması nedeniyle kadın ve çocukların mağdur olduğunu belirtti.

Ateşkes sağlanana kadar Gazze'deki kadın ve çocukların tahliye edilerek, Filistin toprakları dışına çıkarılmalarını öneren Arıtman, Gazzeli kadın ve çocukların Türkiye'ye getirilmesi konusunda uluslararası çağrıda bulunulması gerektiğini vurguladı.

Arıtman, mektubunda şunlara yer verdi:

''Yaşanan bu insanlık dramı kendi çocuklarımızı da travmatize etmektedir. Televizyonlardaki çocukların ölüm; yaralanma ve çaresizlik görüntüleri, çocuklarımızda korku, panik, güven kaybı gibi olgularla ruhsal ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkilemektedir. Savaş, çocuk ölümleri gibi görüntülerin yer aldığı haber ve programların hem akıllı işaretlerle hem de sesli uyarılarla çocukların izlemelerinin engellenmesi çok önemlidir. Bu özensizlik ve görevi ihmal içinde olan kurum ve kuruluşların acilen uyarılmasını diliyorum.

Psikolojik olarak travmatize olan çocuklarımız için Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğiyle okullarımızda uzmanlarca grup psikoterapisi uygulanmasını talep ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*