CHPli Baloğlu'nun esprisi gerçek oldu

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Saat 15.00'teki Genel Kurul öncesinde CHP'li milletvekiller tedbirliydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genel Kurul'un açılışında CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, tek başına Genel Kurul'a girerek 'yoklama' istedi.

Bu sırada gelişmeleri kuliste ekrandan izleyen CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, "Şimdi AKP'liler Kemal Ağabey'e topluca saldırsalar ne olacak? Sırf taktik gereği böyle bir tacizde bulunsalar, Kemal Ağabey'i savunmak için Genel Kurul salonuna girmek zorunda kalacağız. Birinin aklına gelse 367'yi bu yolla bulurlar" diye espriyi patlattı.

Ama bu espri gerçek oldu.

Toplam 7 CHP'li milletvekili Genel Kurul'a girdi. Genel Kurul'da 368 milletvekili tutanaklara geçti ve CHP'nin günlerdir sürdürdüğü tezi de bertaraf edilmiş oldu. Bu gelişmeleri Meclis'te izleyici locasından takip eden Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın, CHP'li milletvekilleri tutanaklara geçirmesi üzerine, kendisinin de izleyici locasında olmasına karşın sayılma ihtimalini göz önünde bulundurarak salondan apar topar kaçtı.

CHP Yozgat Milletvekili Emin Koç da oturum öncesinde, "Bir ara basın locasına çıkmayı düşündüm. Ama sonra oranın da Genel Kurul Salonu dahilinde kabul edeceğinden endişe edip, beni de saymaya kalkarlar diye vazgeçtim. Genel Kurul Salonu'na sadece kapı aralığından baktım. Ayağımın eşik çizgisini geçmemesine bile dikkat ettim" diyerek Genel Kurul salonuna girmemek gerektiğini net ifadeyle anlattı.

Tarihi oturumun ardından tartışılan konu CHP'li vekiller bu kadar tedbirliyken Genel Kurul salonuna girmeyi nasıl başardıkları oldu... CHP'li bazı yöneticilerin kuliste içeriye giren vekilleri ağır sözlerle eleştirdikleri hatta bağırdıkları dikkat çekti...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious