CHP'li başkan herkesi şok etti

CHP'li başkan herkesi şok etti.14906
  • Giriş : 04.04.2009 / 12:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:01:56

CHP'li Mustafa Zengin, gazetecilere poz veriken partisinin meclis üyelerini azarladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Maltepe Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP'nin adayı Mustafa Zengin, İlçe Seçim Kurulu'nun çalışma yaptığı Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi'nde mazbatasını aldı. Zengin, merdivenlerde meclis üyesi partililerle fotoğraf çektirirken 2 meclis üyesini, "Git buradan, istifanı ver." diyerek azarladı.

Mazbatasını almadan önce seçilen meclis üyeleriyle basına poz vermek üzere bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, kendisiyle birlikte fotoğraf çektirmek üzere hazır bulunan iki meclis üyesinden Erdoğan Doğan'a yönelerek, "İstifanı ver. Yürü istifanı ver. Bu resimde siz bulunmayacaksınız." diye öfkeyle bağırdı.

Erdoğan Doğan'ın, "O sizin bileceğiniz iş değil." diye cevap vermesi üzerine kısa bir gerginlik yaşandı. Daha sonra resim çektirenlerin arasındaki diğer bir meclis üyesi Muharrem Karslı'ya yönelen başkan Zengin, aynı sert ifadelerle, "Sen de görüntüden çıkıyorsun, çık!" diye bağırdı.

Bunun üzerine Meclis Üyesi Karslı da, "O sizin bileceğiniz şey değil. Başkan olursunuz; ama burada başkanlık yapamazsınız." diye karşılık verdi. Muharrem Karslı'nın grubun içinden çıkmasıyla birlikte meclis üyeleri ve partililer arasında arbede yaşandı.

Partililer şaşkın bakışlar içinde adeta şok yaşadı. Uzun süre öfkesi dinmeyen Başkan Mustafa Zengin, daha sonra Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na geçerek, burada mazbatasını aldı.

Mazbatasını almadan önce kısa bir açıklama yapan Başkan Zengin, "Başta Maltepe için güzel bir sonuç oldu. Halk iradesini seçim sandığına çok iyi lanse etti. Geçen dönemlerde bazılarının söylediği gibi iki kişiden biri bize oy verdi." şeklinde konuştuktan sonra mazbatasını aldı.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, ilçe seçim kurulundan mazbatasını alan meclis üyelerini tebrik ederken bazılarını tebrik etmediği gözlerden kaçmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*