CHP'li başkandan tuhaf açıklama

CHP'li başkandan tuhaf açıklama  	.12784
  • Giriş : 27.02.2008 / 19:57:00

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bingöl İl Başkanı Mesut Kayaoğlu, yıllardır türban edebiyatı ile insanların kandırılıp yönlendirildiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türban meselesinin çok az kişiyi ilgilendirdiğini ileri süren Kayaoğlu, inanç sömürüsü üzerine siyasi istikbal oluşturulduğunu ve servetler edinildiğini iddia etti.

Son yapılan zamlar ve Türkiye gündemde önemli bir yer tutan başörtüsü özgürlüğü ile ilgili basın açıklaması yapan Kayaoğlu, Başbakan'ın, Kasımpaşa manevraları ile ülkenin gündemini türbana endekslediğini ileri sürdü.

Kayaoğlu, "Allah aşkına türban kaç kişiyi ilgilendiriyor. Yıllardır türban edebiyatı ile insanlar kandırılıp yönlendiriyorlar. Açıkça inanç sömürüsü üzerine siyasi istikbal oluşturulmakta, servetler edinilmektedir" dedi.

Eşinin ve kızının başörtülü olduğunu söyleyen Kayaoğlu, "15 yıldır CHP yönetiminde görev almaktayım. Babam 80 yaşında medrese eğitimli fahri imam, eşim ve kızım başörtülü, kendim dini vecibelerimi vicdan rahatlığı ile yapmaktayım. Kimse bugüne kadar, bu konularda bana bir şey söylemedi söyleyemez de. Ülkenin sorunlarını çözmesi gereken Başbakan ve Cumhurbaşkanı türbanla oturup türbanla kalkmaktadırlar. Demokrasi kendini tartıştırır, eleştirir ama yok edilmesine fırsat vermez." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious