CHP'li başkanın kızı ve oğlu gözaltında

CHP'li başkanın kızı ve oğlu gözaltında.8556
  • Giriş : 18.02.2009 / 10:06:00

İzmir´de Özel Yetkili Savcı Murat Gök´ün talimatıyla gerçekleştirilen`Sarmaşık' operasyonunda tutuklanan CHP'li Güzelbahçe Başkanı Ertan Avkıran'ın kızı ile oğlu'nun bulunduğu 40 kişi daha gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İzmir'de, geçen ay Güzelbahçe Belediyesine yönelik düzenlenen ''Sarmaşık'' operasyonu kapsamında, cezaevinde bulunan eski Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın oğlu ve kızının da aralarında yer aldığı 40 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde Güzelbahçe ilçesinde ''Sarmaşık 2'' adıyla operasyon düzenledi.

Operasyonda, tutuklu bulunan Ertan Avkıran'ın kızı ve oğlu ile ilçede işletmecilik yapanların da aralarında yer aldığı 40 kişi gözaltına alındı.

Yetkililer operasyonun, ocak ayında Güzelbahçe Belediyesine yönelik düzenlenen ''Sarmaşık'' kod adlı operasyonun devamı niteliğini taşıdığını bildirdi.

-SARMAŞIK OPERASYONU-

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ocak ayında düzenlediği operasyonda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, bazı meclis ve encümen üyeleri ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 74 kişi gözaltına alınmıştı.

''İhaleye fesat karıştırmak, imar kanuna muhalefet, rüşvet alıp vermek, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal etmek, irtikap, devleti zarara uğratmak'' iddialarıyla adliyeye sevk edilen zanlılardan, aralarında Güzelbahçe Belediye Başkanı Avkıran ile Değirmendere Belde Belediye Başkanı Eren'in de yer aldığı 39'u tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*