CHP'li başkanın odasında 'böcek' bulundu

CHP'li başkanın odasında 'böcek' bulundu.11722
  • Giriş : 30.06.2009 / 10:18:00

Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Fatih Güler’in makam odasında, kalorifer peteğine gizlenmiş, “böcek” diye tanımlanan bir dinleme cihazı bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Güler, göreve başladığında odayı kontrol ettirdiğini belirterek, “Yapılan çirkin ve can sıkıcı. Makam odama üç ayda binlerce kişi girmiştir. Dinleme cihazını kimin koyduğunu bilemiyorum” dedi.

Güler, partisinin il teşkilatında dün CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Onur Öymen'le birlikte basın toplantısı düzenledi. Güler, Başkan olarak göreve başladığı dönemde, belediyenin bilgi işlem bürosunda çalışan personel tarafından makam odasında arama yapıldığını, ancak dinleme cihazına ilişkin bir sinyal alınmadığını kaydetti.

150 metreden dinlenebilir

Makam odasında belirli aralıklarla bu kontrolleri yaptırdığını belirten Güler, şöyle devam etti: “20 gün önce yine bir kontrol yaptırdık ve masamın karşısında bulunan kalorifer peteğine ustaca gizlenmiş bir dinleme cihazı bulduk. Bu cihazı daha sonra uzman kişilere incelettik. 'Böcek' diye adlandırılan bu cihazın 45 gün süresince dinleme yaptığı ve 150 metreye kadar olan mesafeyi dinleme kapsamına alabildiğini öğrendik. Bunu tutanakla da tespit ettirdik.”

Öymen de Güler'in odasında dinleme cihazı bulunmasının “utanç verici” olduğunu belirterek, “Sorumlusunun tespit edilmesini bekliyoruz. Bir muhalefet partisine mensup belediye başkanının odasını dinleme yoluna giderseniz, bunun demokrasi açısından ağır sonuçları olabilir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*