CHP'li Başkan'ın yakışmayan tavrı

CHP'li Başkan'ın yakışmayan tavrı.11027
  • Giriş : 12.05.2009 / 10:42:00

CHP'li Ateş Ünal Erzen kendisine oy verenlere teşekkür ederken, oy vermeyen seçmen için bakın neler söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakırköy'de 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı seçilen CHP'li Ateş Ünal Erzen, Bakırköylü seçmenlere mektup gönderip teşekkür etti. Erzen, teşekkür mektubunda diğer adaylara oy veren seçmeni de rencide edecek ifadeler kullandı. Mektubunda herkese zeytin dalı uzattığını dile getiren Erzen, "Oyuna gelmeyen, yalan kampanyalara kanmayan, aydınlık, çağdaş Cumhuriyetçi Bakırköylü Yurttaşlarım" ifadelerinden sonra "Bakırköy'ü geriye götürmek isteyenlere gereken yanıtı verdiniz." diyor.

"Oyuna gelmemek"le DSP'yi, "geriye götürmek isteyenler"le de AK Parti'yi kasteden CHP'li Belediye Başkanı Erzen, seçim çalışmalarında eski Bakırköy Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı'nın DSP'den adaylığını sol oyları bölmek olarak nitelemiş ve Bakırköy'ü "Oyuna gelme, oyları bölme" pankartları ile donatmıştı.

AK Parti adayı Oğuz Satıcı'nın başkan adaylığını da "geriye dönüş" olarak yorumlamıştı. Yerel seçim öncesinde oyları bölmekle suçlanan DSP tarafı mektuba tepkili.

Mektubu "Yakışıksızın da ötesinde" olarak niteleyen DSP Bakırköy İlçe Başkanı Namık Kemal Ocak, Ateş Ünal Erzen'in seçim dönemi boyunca Bakırköylüleri "Bakırköy'e şeriat gelecek", "Bakırköy, Fatih olacak" gibi öcülerle korkuttuğunu, son gönderdiği mektupla da kendi uydurduklarına kendisinin de inandığını ispat ettiğini söyledi.

Ateş Ünal Erzen'in mektubundaki yakışıksız ifadelerine tepki gösteren AK Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan da mektubun, kendisine oy vermeyen insanları gerici, karanlık yüzlü insanlar olarak gören bir zihniyetin, belediye başkanlığı görevini yaparken sınıflandırdığının açık bir ifadesi olduğunu vurguladı.

İŞTE O MEKTUP

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*