CHP'li Canan Arıtman'dan provokatif sözler

CHP'li Canan Arıtman'dan provokatif sözler.13608
  • Giriş : 01.02.2008 / 15:16:00

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Anayasa Komisyonu'na üye olmadığı halde katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üniversitelerde başörtüsü yasağını sona erdirecek Anayasa değişikliğinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'na üye olmadığı halde katılan CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman, yine provokatif bir konuşmaya imza attı.Milletvekili yeminine atıfta bulunan Arıtman'ın "Şimdi kim namuslu, kim şerefli ortaya çıkacak" sözleri komisyonu karıştırdı.Bu sözler komisyonda gerginliğe yol açtı.

Ayağa kalkan milletvekilleri Arıtman'dan sözünü geri almasını istedi. Sözünü geri almayacağını söyleyen Arıtman'a CHP'liler sahip çıkarken MHP Ankara milletvekili Deniz Bölükbaşı, "Cumhuriyet kadını profili bu mu?" sözleriyle tepki gösterdi ve odayı terketti.

AK Parti'nin kadın milletvekillerinden Ayşenur Bahçekapılı'da, Arıtman'ı sert bir dille eleştirdi ve seviyesini ortaya koyduğunu söyledi.Konuşmasında milletvekillerini güldürecek kadar komik örnekler veren Canan Arıtman, doktorluk yaptığı bir dönemde mesai arkadaşı olan türbanlı bir doktorun ellerini yıkamadığı için hastanede enfeksiyona ve hastanın ölümüne sebep olduğunu iddia etti.

Arıtman, başörtüsünün serbest olması ile başı açık kızların "iffetsiz, namussuz, dinsiz" damgası yiyeceğinini de öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious