CHP'li Canan: Kuzenim eceliyle öldü

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

CHP Hakkari milletvekili Esat Canan, ”Kuzenimin ölümü kamuoyuna suikasta uğramış gibi lanse edildi. Oysa ki kuzenim eceliyle öldü” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milletvekili Canan, AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, Yüksekova ilçesinde kaldığı otel odasının banyosunda ölü bulunan amcasının oğlu Zübeyt Canan'ın ölümünün, bazı yayın organlarında “suikast” olarak nitelendirildiğini belirterek, bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kuzeninin yüksek tansiyona bağlı beyin kanamasından öldüğünü savunan Canan, ”Kuzenimin ölümü, kamuoyuna suikasta uğramış gibi lanse edildi. Oysa ki kuzenim eceliyle öldü. Uzun süredir hasta olduğunu ve sürekli ilaç kullandığını ilçedeki herkes biliyordu” diye konuştu.

Savcılığın da ölüm nedenini yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması olarak açıkladığını vurgulayan Canan, şunları söyledi:

“Milletvekillerinin, cumhurbaşkanlığı seçimine katılmaması için tehdit edildiğini tüm kamuoyu biliyor. Bu nedenle de kuzenimin ölümü farklı yorumlanıyor. Bazı basın ve yayın organlarında da bu konu çarpıtılmıştır. Ölenin arkasından çeşitli iftiralar yazılması doğru bir şey değil. Ailesinin de kimseyle bir sorunu yoktu. Kimse bu ölümü, beni ve ailemi yıpratmaya dönüştürmesin.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious