CHP'li Dinçer vefat etti

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, yaşamını yitirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, tedavi altında bulundurulduğu İbni Sina Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Yüksek ateş nedeniyle Cuma günü kaldırıldığı İbni Sina Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tutulan Dinçer, bugün öğle saatlerinde yaşama veda etti.
Yaklaşık iki yıldır sağlık sorunlarıyla mücadele eden Ali Dinçer 13 Nisan günü yüksek ateş nedeniyle İbn-i Sina hastanesi’ne kaldırılmıştı.
Daha önce lenf kanseri teşhisi konulan Dinçer’e geçtiğimiz aylarda karaciğer nakli yapılmıştı. Dinçer’in vücuduna nüfus eden bir virüs nedeniyle rahatsızlandığı anlaşılmıştı.
İbni Sina Hastanesi Başhekimi Murat Akal, yapılan tetkiklerde bazı parametrelerde iyiye doğru gidiş gözlenmesine rağmen, bunun bir umut olarak algılanmaması gerektiğini belirtmişti.
Ali Dinçer’e, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Hasan Saka’nın karaciğeri 22 Aralık 2006’da İbni Sina Hastanesi’nde nakledilmişti.

DİNÇER’İN ÖZGEÇMİŞİ...

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, 1945 yılında Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde doğdu.
ODTÜ Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Dinçer, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanlığı, Kent Koop Batıkent Konut Kooperatifleri Birliği Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve İslam Ülkeleri Başkentler Birliği Kurucu Başkanlığı yaptı. Ankara Belediye Başkanlığı, 19. dönemde SHP’den, 20. dönemde CHP’den seçilerek iki dönem Ankara milletvekilliği yapan Dinçer, 52. hükümette de Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. Dinçer, 22. dönemde CHP’den Bursa milletvekili olarak parlamentoya girdi. Sanatçı Yıldız İbrahimova ile evli olan Dinçer, 1 çocuk babasıydı.

AKP'Lİ FATSA KAN VERMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, TBMM Başkanvekili Ali Dinçer için kan verdi.
Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer için istenen, AB Rh negatif grubu kandan elde edilecek trombosit süspansiyonu Eyüp Fatsa’dan alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious