CHP'li Ersin Çıldır toprağa verildi

CHP'li Ersin Çıldır toprağa verildi.14857
  • Giriş : 06.06.2008 / 18:16:00
  • Güncelleme : 09.06.2008 / 11:40:49

CHP'nin Şanlıurfa'daki etkinlikleri öncesinde konvoyda meydana gelen kazada hayatını kaybeden Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ersin Çıldır toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şanlıurfa'da havaalanından kent merkezine giderken parti otobüsünün üzerinde bulunduğu sırada köprüye çarparak hayatını kaybeden Çıldır için CHP Genel Merkezi önünde tören düzenlendi.

Törene, Çıldır'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Genel Sekreter Önder Sav, genel merkez yöneticileri, milletvekilleri, partililer ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

Çıldır'ın altı oklu CHP bayrağına sarılı tabutunun önüne kazanın hemen öncesinde otobüsün üzerinde çekilmiş olan fotoğrafı konuldu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal konuşması öncesinde törene katılanları Çıldır için saygı duruşuna davet etti.

"Genç bir yaşam dramatik bir şekilde sona erdi" diyen Baykal, Ersin Çıldır'ın kısa yaşamını partisine ve ülkesine adadığını söyledi. Konuşması sırasında duygulandığı gözlenen Baykal, şunları söyledi:

"Daha 30 yıl bile olmayan yaşamının her günü, ülkesi, halkı için adanmıştı. Evlenmedi, bir yuva kurmadı, bol kazançlı bir iş peşinde koşmadı. Ülkesinin insanlarının yüzünün gülmesi için üzerine düştüğüne inandığı görevi, yaşamını ortaya koyarak gerçekleştirmeye çalıştı. Bir Anadolu gencini, Doğu Anadolu gencini, yaşamının her anını ülkesine, halkına, onların mutluluğuna adamış bir genç insanı uğurluyoruz."

Ersin Çıldır'ın ideallerini gerçekleştirmeyi en önemli görev olarak gördüğünü kaydeden Baykal, O'nu kaybetmenin acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Baykal, Ersin Çıldır'ın "parti, dava şehidi" olduğunu yineleyerek, "Üstelik bir kavganın, çatışmanın sonucunda değil, partisinin ilkelerinin başarısı için mücadele verirken canını kaybetmiştir. Kendimizi Ersin Çıldır'a karşı sorumlu hissediyoruz. Hep beraber onun davasını başarıya götürmek için çalışacağız" diyerek konuşmasını tamamladı.

Çıldır'ın cenazesi alkışlar eşliğinde ve karanfiller atılarak CHP Genel Merkezi'nden uğurlandı.

Karşıyaka Mezarlığı içinde bulunan camide ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP yöneticilerinin yanı sıra DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve bazı parti yöneticileri de katıldı.

Çıldır daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious