CHP'li gençlerden Saylana destek!

CHP'li gençlerden Saylana destek!.15994
  • Giriş : 18.04.2009 / 20:44:00

CHP Gençlik üyesinden bir grup, ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'a destek yürüyüşü düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İstanbul Gençlik Kolları'na üye bir grup, Ergenekon Soruşturması kapsamında evi aranan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'a destek yürüyüşü düzenledi. Saylan'ın evinin bulunduğu sokakta 300 metrelik Türk Bayrağı açan grup destek sloganları atarken, pencereye çıkan Saylan kalabalığı selamladı. Saylan daha sonra tedavi gördüğü hastaneye gitti.

Beşiktaş'taki Kuruçeşme Parkı'nda toplanan gençler, 300 metre uzunluğundaki Türk bayrağını açarak, Saylan'ın Arnavutköy Beyazgül Sokak'taki evine doğru yürüyüşe geçti. Aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ile ÇYDD bursiyerlerinin de bulunduğu grup, yürüyüş boyunca Saylan lehine sloganlar attı. "Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek" ve "Türkan Saylan yanlız değilsin" sloganlarını atan grup Saylan'ın evinin önüne kadar geldi. Evinde dinlenen Saylan, destek için gelen grubu pencereye çıkarak selamlayıp el salladı. Saylan'ın evinin önünde son bulan yürüyüşün ardından grup adına yapılan basın açıklamasında, ''Dalgalarla engellenmeye çalışılan aydınlık isimlerin kalemlerini devralmak için, her zaman onların bir adım arkalarında olduğumuzu, onların bıraktığı yerden devam edeceğimizi haykırmak için buradayız'' denildi.

HASTANEYE GİTTİ

Destek için gelen grubun ayrılmasının ardından evinden çıkan ve serum almak için hastaneye gitmesi gerektiğini söyleyen Saylan, otomobile bindikten sonra kendisini alkışlayan vatandaşlara el sallayarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*