CHP'li il başkan: Vekil adayı ve yanındakiler beni dövdü

  • Giriş : 25.08.2007 / 17:26:00

Başkan Melli, toplantı çıkışta 10-15 kişilik bir grubun, bina dışında olay çıkardığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İl Başkanı Ömer Melli, dün yaptıkları yönetim kurulu toplantısının ardından, Serik ilçesine kendilerine yakın bir yönetim kurulu atanması için baskı yaptığını iddia ettiği, aralarında, genel seçimlerde CHP milletvekili adayı İbrahim Demir'in de bulunduğu bir grubun saldırısına uğradığını öne sürdü.

Melli, CHP İl Yönetim Kurulunun dünkü toplantısından çıkışta 10-15 kişilik bir grubun, bina dışında olay çıkardığını söyledi.

Aralarında genel seçimlerde CHP'nin 12. sıra milletvekili adayı İbrahim Demir'in de bulunduğu grubun kendisine saldırdığını iddia eden Melli, ''İbrahim Demir ve bir grup kafadarı, kendine yakın bir ilçe başkanı atamasının gerçekleşmesi için baskı uygulamıştır. Saldırının gerekçesi budur'' dedi.

Parti binası çıkışında ''Vurun başkana'' diye seslenen grubun saldırısına uğradığını ve darbedildiğini öne süren Melli, buna karşın şikayetçi olmayacağını söyledi. Melli, ''Ancak bu kişileri bundan sonra partili görebilmek mümkün değil. Partimiz kendi kurumları içinde bu sorunu çözecektir'' dedi.

Ömer Melli, saldırının ardından gözünde ve dudağında ezilme oluştuğunu ve hastanede tedavi gördüğünü belirterek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da kendisini arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyledi.

-''İNŞALLAH AKLINI BAŞINA TOPLAR''-

CHP eski Serik İlçe Başkanı ve milletvekili adayı İbrahim Demir de olay sırasında partinin önünde olmadığını ileri sürdü.

Demir, İl Başkanı Ömer Melli'nin Serik'te ''örgüte sormadan ilçe yönetimi ataması için çaba gösterdiğini'' iddia ederek, ilçeden 60 kişilik bir grubun bu durumu protesto etmek için dün parti binasına gittiğini söyledi.

Demir, ''Olayları etik olarak doğru bulmuyorum, ama sayın başkan İnşallah aklını başına toplar, örgütün sesine kulak verir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious