CHP'li İsmail Ünal hakkında şok iddia!

CHP'li İsmail Ünal hakkında şok iddia!.15749
  • Giriş : 20.03.2009 / 10:54:00

CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nde yaşanan akıl almaz imar yolsuzluğu 'bu kadar olur' dedirtti. Takvim Gazetesi'nde, Serdar Bilgili, İsmail Ünal ve kardeşi hakkında şok iddia.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'li İsmail Ünal, İBB'nin “çekince raporu”na rağmen 13 dönümlük kamu arazisini imara açtı. Serdar Bilgili'ye sattı. 300 milyon euro rant sağladı

Beşiktaş'ın CHP'li Belediye Başkanı İsmail Ünal, kamuya ait alanları imara açmakta meslektaşı ve partidaşı Cemil Ekşi'yi aratmıyor. İsmail Ünal, kamu veya özel demeden Beşiktaş'ta 2 dönüm ve üzerinde ne kadar arazi varsa neredeyse hepsini imara açmış. Tüm bu usulsüzlükleri yaparken de sırtını Serdar Bilgili gibi bir "müteahhit" işadamına dayamış. Ünal, Ermeni Mezarlığı'na sadece 1 kilometre uzaklıkta olan 13 dönümlük kamu arazisini usulsüz şekilde imara açtı, residence ve AVM yapılmasına göz yumdu.

İBB'NİN RAPORU
Arazi, imar planlarında açık ve kapalı spor alanı, afet toplanma bölgesi, ortaöğretim alanı ve kültürel tesis olarak görünüyor. Ancak arsa o kadar kıymetli ki Ünal ve Bilgili burayı "değerlendirmek" istiyor. Hemen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bir rapor yazılıyor ve arazinin imara açılması için onay isteniyor. İBB, Beşiktaş Belediyesi'nin talebini inceledikten sonra Mimarlar Odası'na gönderiyor. Mimarlar Odası da "buranın kamuya yeşil alan terki yapılmadan ruhsat verilemeyeceğini ve kamuya açılamayacağını" rapor edip belediyeye gönderiyor.

KULÜP BAŞKANI KARDEŞİ
İsmail Ünal, bunun üzerine aynı zamanda Afet Toplanma Merkezi için Valiliğe, ortaöğretim alanı olarak da Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurma gereği bile duymuyor... Ünal, nasılsa burayı imara açmayı kafasına koyduğundan işe sorun çıkartacağını düşündüğü Ortaköy Spor Kulübü'nden başlıyor ve kendince geri tepmeyecek bir plan yapıyor. Çünkü kulüp antrenmanlarını imara kapalı spor alanı olan bu arazide yapıyor. Başkan, kulübe 250 bin lira "yardım" yapıp Olağanüstü Kongre'nin toplanmasını sağlıyor ve bilin bakalım kongrede kim başkan seçiliyor. Tabii ki İsmail Ünal'ın kardeşi Fikret Ünal... Bunu fırsat bilen Başkan Ünal, hemen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden "çekince raporuyla" birlikte gelen belgeler üzerinde oynama yapıp, planı "başkanlığını yapmadığı bir gün" kendi meclisine sunuyor. Üstelik meclis üyelerine "konut dışında kamuya açık bir spor sahasının da yaratılıp belediyeye tahsis edileceği" vaadinde bulunarak. Meclis üyeleri de bu "taahhütü" duyunca hiçbir çekince göstermeden planı onaylıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*