CHP'li Kılıçdaroğlu, Fırat'a tarih verdi

CHP'li Kılıçdaroğlu, Fırat'a tarih verdi.8504
  • Giriş : 24.09.2008 / 00:41:00
  • Güncelleme : 23.09.2008 / 21:47:07

Dengir Mir Mehmet Fırat ile tüm basının önünde tartışmaya hazırım diyen CHP'li Kılıçdaroğlu Fırat'a tarih verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kendisi ile ekrandan tartışmaktan kaçmakla suçlayıp "müfteri" diye hitap ettiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, iddialara cevap verdi. Fırat'la ekranda tartışmaktan kaçmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Parşembe günü için tarih verdi ve Uğur Dündar'ın yöneteceği programda tartışma teklifini sundu.

Türkiye Büyük Nillet Meclisi'nde bir basın açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddialarını da yalanladı..

TARTIŞMANIN EV SAHİBİ DÜNDAR

"Sayın Dengir Mir Mehmet Fırat, yolsuzluk iddialarıyla ilgili tartışamamak için kaçtığımı, korktuğumu belirtti. Politikacılar topluma örnek olmak durumundalar." diyen Kılıçdaoğlu Fırat'ın küfür ve hakarete koşullanmış durumda olduğunu, bunun da panik ve çaresizliğin göstergesi olduğunu söyledi.

Fırat için "Küfür, hakaret zayıflığının ve paniğin içindedir" diyen Kılıçdaroğlu Perşembe günü Uğru Dündar'ın programını adres gösterdi... Neden Uğur Dündar'ı tercih ettiğini de açıklayan Kılıçdaroğlu, Dündar'ın 40 yıllık gazeteci olduğunu ve tarafsızlığına güvendiğini ifade etti.

FIRAT'A "BARON" DEDİ!

AKP' li Fırat'a "Sayın Baron" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu "Fırat'ı Peşrembe günü saat 14.30'da TBMM'de bekliyorum" dedi. Bir basın mensubunun Dengir Mir Mehmet Fırat'a "Baron" diye hitap etmesinin altında uyuşturucu baronluğu mu yatıyor sorusuna, "Ben sadece öyle bir tanım yaptım" diye cevap veren Kılıçdaroğlu, Fırat'a yönelttiği üçüncü sorunun cevabını alamadığını, diğer iki soruya verdiği cevaplarda ise tatmin olmadığını söyledi.

CHP'NİN PARA ALDIĞINA GÜLÜNÜR

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Alman Vakfı'dan para aldığı iddialarına "sadece gülünür" diye cevap verdi ve Mustafa Özyürek'in böyle bir şeyin ispatı halinde 10 katını verecekleri sözünü hatırlattı... "Bu doğrudan sahte bir belgedir ve haberler de yalandır" diyen Kılıçdaroğlu, Fırat'ın kendisine 'müfteri' diye hitap etmesine de, "kendi terbiyesidir" diye yanıtladı...

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*