CHP'li Kılıçdaroğlu'dan Meral'e soğuk duş

CHP'li Kılıçdaroğlu'dan Meral'e soğuk duş.11180
  • Giriş : 14.09.2008 / 10:49:00

CHP Grup Başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu'dan Mumcu'nun sözüyle benzetme.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi ve MYK üyesi Ali Kılıç, dün parti genel merkezinde, Almanya'daki Deniz Feneri davası ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu, Almanya'daki davanın iddianamesinin 60. sayfasında, dernek ile Almanya ve Türkiye'deki Kanal 7 yönetiminin bağlantısından bahsedildiğini belirterek, "Yüzyılın iyilik hareketi diye başlayan eylem, yüzyılın soygun hareketine dönüşmüştür. Allah ile aldatanlar Müslüman olamaz" dedi.
Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirmesi çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu, Yol-İş Sendikası'na oğlu Mustafa Meral'i 5 bin YTL maaş ile işe başlattığı ortaya çıkan CHP Milletvekili Bayram Meral ile ilgili soruları da şöyle yanıtladı:

"Bir yerde toplu iğne kadar suç unsuru varsa harekete geçilmeli. Herkes hesabını vermeli. Bayram Meral ile ilgili de yasa dışı bir işlem varsa hükümet ya da savcılar harekete geçmeli. Adı A ya da B önemli değil. Dişli ya da Meral hangi partiden olduğu önemli değil. Uğur Mumcu; 'Katil katildir katilin sağcısı solcusu olmaz' derdi. Biraz değiştirerek 'Hırsız hırsızdır sağcısı solcusu olmaz' diyorum. Parlamento saygınlığını korumak zorundayız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*