CHP'li Kılıçdaroğlu'ndan Fırat'a yanıt

CHP'li Kılıçdaroğlu'ndan Fırat'a yanıt.8504
  • Giriş : 28.09.2008 / 02:00:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 21:52:54

Fırat'ın kullandığı belgede kamuoyunu yanlıtmakla suçladığı Kılıçdaroğlu hakkındaki iddialara cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fırat'ın "İspata gerek yok, şüphe uyandıracak şeyler sunun istifa edeceğim" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu "Ben size danıştay kararını sunuyorum, illa alnınıza çivileyelim mi?" diye sordu...

Sayın Fırat ile tartışmayı aslnıda noktalamayı ve halkımızın vicdanına bırakmayı düşünmüştüm. Ama sunduğum belgelere, yayında yanıt verememiş olacak

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

Sayın Fırat'a göre MENAS Kırmız hatta değilmiş. Gümrük müsteşarı MENAS'ın Kırmızı hatta olup olmadığını söylemem diyor. Daha ne desin.

"1999'da ilişkimi sonlandırdım" diyordu. "Mademki şirketin yönetiminde değilsiniz o halde MENAS'ın Kırmızı hattan çıkarılmasını niçin istediniz?" diye sordum. 27 Ağustos 2007'de eline alan bir bürokrat sizin adınızı okuduğun da ne düşünecek.

Efenim şirket ortağı olduğum için adımı kullanmış olabilir diyebilir. Peki diğer ortakların adı neden yazmıyor da sizin adınız yazıyor.

Bir denetim elemanı kaçakçılık raporu yazdığında bu rapor risk analizleri şubesine gider ve ilgili firma hatlarda yerini alır MENAS'ın kırmızı hatta yer aldığı gibi.

Kırmızı hat dışındaki yaptırımların tümü gümrük idaresinin dışındadır.

CHP'DEN MAL VARLIĞI HODRİ MEYDANI

Kılıçdaroğlu, Fırat'ın Deniz Baykal'ın mal varlığı ile ilgili sözlerine de yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sayın Baykal ve Sayın Erdoğan'ın dokunulmazlığını kaldıralım. Yargılansınlar. Kararı yargı versin." dedi.

Kılıçdaroğlu AK Parti'ye mal varlığı konusunda hodri meydan dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*