CHP'li Koç Bolu'da destek bulamadı

CHP'li Koç Bolu'da destek bulamadı.7267
  • Giriş : 07.03.2008 / 18:36:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkan adayı Samsun Milletvekili Haluk Koç, partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek kongre öncesinde destek istedi, ancak aradığı desteği bulamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl başkanlığını ziyaretinde konuşan Koç, partisinin Cumhuriyet ve laik değerlere olduğu kadar sol ve sosyal demokrat değerlere de sahip çıkması gerektiğinin üzerinde durdu. CHP genel başkan adayı Samsun Milletvekili Haluk Koç, "1970'lerde partimiz 61 anayasanın getirdiği özgürlük ortamı ve değişim isteyen yönetici kadroları ile büyük bir halk desteğini arkasına alarak 1973 seçimlerinde yüzde 33'lük bir oy oranına ulaşmıştı. Şu an da partimizde köklü bir değişim şart olarak görünüyor. AK Parti'ye meydanı boş bırakmamak ve demokrasi kulvarında tek kale oynamasına izin vermemek için yola çıktım." dedi.

Koç, genel başkanlık mücadelesini parti içerisinde gerçekleştirdiğini ve demokratik hakkını kullandığının altını çizdi. Koç, şöyle konuştu: "CHP'liler olarak sokaktaki insanla ve geniş halk yığınlarıyla buluşmamız gerekiyor. Partime ve ülkeme CHP Samsun milletvekili olarak ve CHP Grup Başvekili olarak yıllarca hizmet ettim. Şu anda bir yarış içersindeyim. Artık seçim gecelerinde gözleri yaşlı bir şekilde seçim sonuçlarını takip eden partililerimi görmek istemediğim için adaylığımı koydum."

CHP Bolu il Başkanı Tanju Özcan da, ülkenin kritik günlerden geçmekte olduğuna vurgu yaparak, "Bu nedenle nisan ayında yapılacak olan olağan kongrede mevcut genel başkanımız Deniz Baykal'ı destekleme kararı aldık. Koç'a gerçekleştirdiği ziyaret için teşekkür ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious