CHP'li Milletvekili aldığı ödülü yedi

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye Milletvekili Necati Uzdil bir yarışmada aldığı ekmek ödülünü yedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmaniye'de düzenlenen 9. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması'nın ödül töreni Ahmet Şefik Ersoy Kültür merkezinde yapıldı. 106 şairin 216 şiiriyle katıldığı yarışmaya CHP Milletvekili Necati Uzdil'de katıldı. Ekmek Ödüllü şiir yarışmasına katkılarından dolayı yarışma tertip komitesi tarafından ödüllendirilen Uzdil aldığı ödülü afiyetle yedi. Beraber geldiği arkadaşlarına da ödülden tattıran Uzdil'in keyifli olduğu gözlendi.

Ekmek ödüllü şiir yarışmasını düzenleyen gazeteci Mustafa Bardak amaçlarının insanlarda merak uyandırarak bazı şeylere dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Bardak yarışma sayesinde Osmaniye'nin tanıtılmasına katkı sağladıklarını belirterek "Biz bu yarışmaya başka adlar koysaydık bu kadar ilgi görmezdi. Yarışmamız ulusal olmaktan çıktı, uluslar arası bir boyut kazandı. Yarışmamamıza İngiltere'den Kanada'dan Almanya'dan da katılımlar olması bu yarışmanın uluslararası bir boyut kazandığının göstergesidir. Ekmek bizim için değerlidir. Ekmek bir emeğin üründür. Ekmek vatandır. İşte bu yüzden neden ekmek ödüllü sorusuna bu şekilde cevap veriyoruz" diye konuştu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmada yarışmaya katılanlar ekmeğe doydu. Yarışmada ilk üçe girenlere öncelikle ekmek hediye edilirken daha sonra büyük ödül olarak altın ve karanfil, kalem ve şiir kitabı gibi değişik hediyeler de sunuldu. Yarışmada yarışmaya katılan şiirler okundu. Şiir dolu ödül töreninde sanat sevgisi üzerinde duruldu.

Yarışmaya Diyarbakır, Karaman, Malatya'dan da katılımcılar oldu. Ekmek Ödüllü Şiir yarışmasına Hasanbeyli İlçesi Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlyas Özdemir, Huzurevi Müdürüm Murat Sak, Asayiş Şube Müdürü Metin Alper ve çok sayıda katılımcı katıldı. Ödüllerini alan yarışmacılar daha sonra acıktıktan sonra aldıkları ödülleri afiyetle yediler.

Yarışmada 1. Ömer Öner (İstanbul) 2. İbrahim Özdemir(Osmaniye) ve 3. İbrahim Şaşma(Karaman) oldu. yarışmada A. Netet Dinçer mansiyon ödülünü Almanyadan Nimet Köse aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious